A nejúspěšnější český rekordman sebe ani zaplněné náměstí nezklamal. Povedlo se mu zlomit dva rekordy – jeden český a jeden světový.

Zdeněk Bradáč již přes rok drží zápis v Guinnessově knize za nejrychlejší únik z policejních pout v čase 1.66 sekundy. Stal se tak oficiálně nejrychlejším eskapologem všech dob. Pro rekord tehdy však použil pouta americká.

Těm, kteří se mu vysmívali, že je na česká pouta krátký, teď dokázal, že tomu tak zdaleka není. Z českých policejních pout se dokázal nyní na pelhřimovském náměstí vyprostit v čase 10.12 sekundy. Za to ho čeká zápis do České knihy rekordů.

Druhý rekord, který chtěl Zdeněk v Pelhřimově překonat - Nejdelší výdrž v žonglování poslepu – se mu také podle jeho představ vydařil. Poslepu dokázal žonglovat třemi míčky nepřetržitě po dobu 47.26 sekundy.

Tímto výkonem překonal vlastní rekord, který vytvořil před dvěma roky v žonglérském klubu v Anglii. Jeho hodnota byla 25,3 sekundy. Vylepšení rekordu musí ještě oficiálně schválit Guinnessova organizace.

Zajímavým zpestřením letošního festivalu rekordů byla největší autogramiáda rekordmanů na světě. „Zdeněk Bradáč u ní samozřejmě nemohl chybět,“ poznamenal Jan Král, zástupce kouzelníka pro média. Hromadné autogramiády se zúčastnilo neuvěřitelných 155 rekordmanů zapsaných ve třetím vydání České knihy rekordů.

Mezi rekordmany podpisujícími se návštěvníkům festivalu do České knihy rekordů či do speciálního Podpisového certifikátu byli například Věra Čáslavská, legendární běžkyně Jarmila Kratochvílová, světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková či šestinásobný vítěz Rallye Dakar Karel Loprais.

„S novými rekordy jsem celkem spokojený a autogramiáda byla příjemná. Bavil jsem se s ostatními rekordmany a lidem se podepisoval přes dvě hodiny. Napadlo mne, že na příští rok by to chtělo něco velkého. Už mám několik nápadů,“ říká tajemně Zdeněk Bradáč. O co půjde? Nechce prozradit.