Na nové zápisy do Guinnessovy knihy světových rekordů, tentokrát v oboru escapologie (nauka o únicích) se Zdeněk Bradáč připravuje již několik týdnů. Při tréninku v pátek 7. srpna měl však nemalé potíže. Spoután třemi policejními pouty se ponořil do vody s 10 kg závažím, které ho bezpečně stáhlo ke dnu přehrady do hloubky přes dva metry.

Jelikož se jedná o nebezpečný pokus, měl jsem k dispozici osobního asistenta, který by mi v případě komplikací pomohl včas z vody ven,“ ujišťuje Zdeněk Bradáč. Na začátku ukázal, že u sebe nemá žádné klíče či paklíče, a že má pouta správně uzamčená. Se svým asistentem se předem domluvil, že kdyby se nevynořil do 100 sekund, ať mu raději pomůže.

"Když jsem se ponořil, povedlo se mi velmi brzy dostat z prvních pout. Ta se mi ale nečekaně zamotala do zbytku, což mě zdrželo a rozhodilo. Navíc viditelnost nebyla nejlepší,“ popisuje neúspěšný únik Zdeněk Bradáč. Po dvou minutách pod vodou nakonec musel vyčerpaného Zdeňka jeho asistent vytáhnout na hladinu.

Tato příhoda však nic nemění na tom, že se Zdeněk chystá ještě letos zlomit dva světové rekordy právě v únicích pod vodou z pout. Je si vědom možného rizika a nikdy nic neponechává náhodě. Zná své limity a při nebezpečných pokusech má vždy svého asistenta.

VIDEO Z NEÚSPĚŠNÉHO POKUSU ZDEŇKA BRADÁČE NA YOUTUBE