Ve středu 9. září si nechá spoutat ruce až třemi policejními pouty a ponoří se na dno plaveckého bazénu v Jablonci. Bez paklíčů a s těžkým závažím.

Všichni eskamotérovi příznivci přitom ještě mají v živé paměti srpnový nevydařený trénink na jablonecké přehradě, kdy kouzelník vyvázl živý jen díky svému asistentovi.

O jaké rekordy vlastně v bazénu půjde?

První rekord, který již pět let nikdo nedokázal překonat, je nejrychlejší únik z jednoho páru pout pod vodou, jehož aktuální hodnota je 11.12 sekund. Druhý rekord je o něco obtížnější. Jedná se o únik ze tří párů pout, kde aktuální čas rekordu činí 44 sekund. Iluzionista Zdeněk Bradáč hodlá pokořit oba rekordy.

„Po měsících příprav Zdeněk nepochybuje o svém dalším úspěchu. Čas 11.12 sekund chce snížit pod 10 sekund a čas 44 sekund má v plánu dostat pod hranici 40 sekund,“ podotkl kouzelníkův mluvčí Jan Král s tím, že oba současné rekordy drží americký kouzelník Matt The Knife.

Sám Zdeněk Bradáč nepředpokládá větší komplikace, jelikož rekord nebude provádět ve velké hloubce. „Přesto budou na rekord pro jistotu dohlížet plavčíci. Zcela nezbytnou součástí rekordu bude již zajištěný policejní dozor,“ říká držitel největšího počtu zápisů do Guinnessovy knihy v Česku.

Může mít už čtrnáct zápisů v knize rekordů

Pokud se Zdeňku Bradáčovi podaří oba rekordy zlomit, bude mít v Guinnessově knize rekordů již 14 zápisů. Aktuálních Guinnessových rekordů drží jablonecký iluzionista celkem sedm, a to v oblastech žonglování, karetní manipulace a eskapologie. V případě úspěchu jich tak bude mít na kontě devět.

„Celá událost se točí právě okolo čísla devět, což je Zdeňkovo osudové číslo a on sám věří, že mu přinese štěstí. Jeho cílem je mít celkem 25 zápisů v Guinnessově knize. Rekordy zlomil již v Anglii, Německu či Číně. Příští zápis chystá v Anglii a další pak například v Rakousku a Americe,“ konstatoval Jan Král.

Zdeněk Bradáč patří mezi přední světové iluzionisty a žongléry. Nyní se zajímá také o eskapologii – nauku o únicích, ve které se již několikrát prosadil. Například před třemi měsíci se v německém Hamburku dostal z jednoho páru pout na souši v čase 1.66 sekund. Čímž je podle Guinnessovy knihy rekordů „Nejrychlejší eskapolog všech dob“.

Podařilo se mu také uniknout ze tří párů pout na souši. Dokázal to před zraky diváků letošního ročníku mezinárodního festivalu rekordů v Pelhřimově. Z pout se vyprostil v čase 27,75 sekundy.