V čase 1.66 sekundy se mu podařilo uniknout z policejních pout, čímž překonal o zhruba půl sekundy dosavadní světový rekord. Svým výkonem se tak Zdeněk Bradáč zapíše do prestižní Guinnessovy knihy rekordů.

O úniky, takzvanou eskapologii, se Zdeněk Bradáč zajímá již několik měsíců. Rekord s pouty chtěl původně zlomit v Česku, nepovedlo se mu ale domluvit se zdejšími policisty.

„Když jsem jim ukázal, co s pouty dokážu, chtěli mě skoro vzít k výslechu,“ říká s úsměvem kouzelník, který má na svém kontě již osm Guinnessových rekordů.

Jelikož se jednalo o pokus o pokoření Guinnessova rekordu, musel Zdeněk splnit několik pravidel, aby mohl být rekord uznán. Jedním z nich je právě přítomnost policejního příslušníka, který ověří pravost a funkčnost pout a také je sám uzamkne.

Zlomení rekordu nebylo pro Zdeňka Bradáče snadné. Původně počítal s tím, že na překonání rekordu mu budou stačit 4 sekundy, jelikož původní, pět let starý rekord, byl v čase 5 sekund. Jenže několik dní před jeho pokusem posunul jeden italský kouzelník rekord na pouhé 2.16 sekundy.

„Rekord jsem však nechtěl na poslední chvíli odřeknout. Rozhodl jsem se proto trénovat jinou techniku a zkusit zlomit své osobní maximum a hlavně světový rekord,“ uvedl Zdeněk Bradáč, jehož vzorem je iluzionista Harry Houdiny.

Když ho německý policista Stefan Köhler spoutal, nestačil se divit, když mu ani ne za dvě sekundy Zdeněk podal pouta zpátky. Stal se tak prvním člověkem vůbec, který unikl z pout pod dvě sekundy, přičemž respektoval všechna náročná pravidla Guinnessovy organizace.

Zdeněk Bradáč strávil v Hamburgu několik dní. Předvedl zde kouzelnická vystoupení a také si našel čas na návštěvu tamější školky, kde dětem zažongloval.

Více se o Zdeňku Bradáčovi dozvíte ZDE