Nejenže dřívější kovové konstrukce představovaly pro děti určité riziko, ale i jejich vzhled byl nevábný.
„Včera naši pracovníci zahájili demontáž kovových konstrukcí na pěti hřištích v lokalitě ve Mšeně,“ sdělil provozní náměstek Technických služeb Jablonec Pavel Kozák.
„Rozřezané kovové prvky poputují do šrotu,“ doplnil Pavel Kozák. Technické služby nejprve musí kovy odstranit a poté mohou namontovat nové herní prvky.

Veselá a barevná sídliště

Nejen na nové prolézačky se budou děti těšit v půlce června, vymění i dosavadní lem současných pískovišť. „Naveze se nový písek a ten bude ohraničen dřevem místo dosavadního betonu,“ řekla Barbora Šnytrová, působící v oddělení životního prostředí.
Herní prvky dodá plzeňská firma, která vyhrála konkurz. Sídliště se stanou barevnější, díky novým skluzavkám, pružinovým houpačkám nebo kolotočům.
Zastaralé letité konstrukce nahradí herní soustavy, které přijdou město Jablonec zhruba na šest set tisíc korun. Výměna prolézaček probíhá v rámci projektu „Malá přehrada.“
„Z výměny jsem opravdu nadšená. Už se nebudu bát, že se mi dítě zraní. Podle mého názory byly mezery na prolézačkách dost široké a dítě mohlo propadnout,“ řekla maminka Jana Novotná.
V posledních dnech se pilně pracuje na zvelebení jablonecké přehrady. Ať už to jsou lavičky, nový terén nebo prolézačky. V budoucnu by se úpravné práce měly přesunout do všech lokalit města Jablonce nad Nisou.