Na loupež si podezřelý muž přinesl dvě tašky a papírové reklamní letáky, aby kradený starožitný porcelán v hodnotě 25 tisíc korun nepoškodil. Ani to při útěku nepomohlo. Když ho majitelka s manželem vyrušili při činu, utíkal a cestou obě tašky zahodil. Část porcelánového servisu při tom rozbil.

Kdyby majitelé nepřišli, měl by muž snadnou práci. Věděl totiž, kam majitelka u domu ukládá klíč. Pracoval pro firmu, která v chalupě prováděla stavební práce a měl šanci to vypozorovat. Díky tomu věděl také přesně, co se v chalupě nachází. Kromě porcelánu sebral i dva lovecké nože v celkové hodnotě 800 korun.

Policejní kontroly chat a chalup u Malé Skály a Rakous.
Máte chalupu u Malé Skály? Možná najdete za oknem lísteček od policie

“V souvislosti s tímto případem vyzýváme k velké obezřetnosti v situacích, kdy při podobných rekonstrukcích objektů svěřujete pracovníkům firem klíče. Myslete na to, že jsou mezi námi tací lidé, kterým stačí opravdu jen malá příležitost, a vaši vloženou důvěru zneužijí ke spáchání trestného činu,” varovala mluvčí libereckých policistů Dagmar Sochorová.

Policie ho nyní podezřívá ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. “Podezřelý se jich dopustil přesto, že byl již v uplynulých třech letech za takový trestný čin pravomocně odsouzen,” uvedla Sochorová.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Lyžař narazil do stromu. Horská služba ukázala záchrannou akci

Zdroj: Horská služba ČR