Úpravy nelze dělat za plného provozu

„A to není všechno aby knihovna i po 15 letech provozu vypadala jako nová, je třeba brousit a leštit podlahy, schody, na mokro čistit nábytek a koberce, nechat omýt vnější skleněné stěny to se opravdu nedá dělat za provozu. V týdnu od 13. do 19. 7. budeme mít omezený provoz, následovat bude úplné uzavření knihovny od 20. do 28. 7. července. Od 29. 7. naváže opět omezený provoz do 17. 8. Poté už knihovna pokračuje v běžném provozu," řekla ředitelka knihovny Blanka Konvalinková.

„Na pobočce ve Vesci připravujeme překvapení pro děti nově uspořádané prostory pro dětskou literaturu," dodala Konvalinková.

V době, kdy bude knihovna úplně uzavřena, mohou čtenáři pro vracení dokumentů využít bibliobox před knihovnou. Kromě toho knihovna stále nabízí výpůjčky e-knih. „Vybírat je možné z téměř dvou tisíc titulů krásné a populárně naučné literatury v češtině. Detailní informace naleznou čtenáři na našem webu. Čtenáře denního tisku bude možná zajímat elektronická kolekce deníků z celého světa s názvem Library PressDisplay v nabídce je mnoho titulů v angličtině, němčině, francouzštině a dalších jazycích," vysvětlila ředitelka knihovny.

Washington Post, Times i Le Figaro

Čtenáři si tak v Liberci mohou přečíst světové deníky jako jsou americký Washington Post, britské Times, francouzský Le Figaro nebo Independent a další. K dispozici jim jsou také české noviny MF Dnes nebo Lidové noviny. „Stačí se na webu knihovny přihlásit do svého konta, otevřít katalog a ve spodní části vybrat ikonu Světový denní tisk. Podobně lze poslouchat doma i hudbu, díky databázi Naxos Music Library," říká ředitelka.

Během léta se také připravuje v knihovně kulturní a vzdělávací program na podzimní měsíce. Návštěvníci se podle Konvalinkové mohou těšit na cyklus zajímavých přednášek s názvem Člověk v labyrintu poznání, který se bude věnovat tématům, jako jsou například komunikační typologie, trénování paměti, partnerská komunikace, čínská medicína a další.

„Nabídneme nové pořady s hudební tematikou v září zahájíme předpremiérovou besedou o nové inscenaci Mozartovy opery Kouzelná flétna, milovníky gramofonových desek pozveme na sondu do zvukového archivu knihovny, budeme pokračovat v hudebních pořadech pro děti, chystáme i novinky pro seniory," uzavírá Blanka Konvalinková.

Během omezeného provozu budou půjčovny v hlavní budově Krajské vědecké knihovny otevřeny pouze v pondělí a středu od 9 do 19 hodin a v pátek od 9 do 15 hodin. V úterý, čtvrtek a o víkendu zůstane knihovna zavřená. letní provoz ostatních poboček v Rochlicích, Machníně, Králově Háji, Vesci, Kunratické a Ruprechticích naleznete na webových stránkách knihovny.