GrafikaZdroj: DeníkNa druhém místě skončilo ANO 2011 s 18,33 procenty. Na třetím místě skončila ODS s rovnými 12 procenty platných hlasů a byla tak poslední stranou či sdružením, které v okrese překonalo laťku deseti procent. Následovala ČSSD s 8,83 procenty a KSČM se 7,76 procent. Hranici pěti procent překonala ještě koalice SPD a SPO a Piráti.

Zajímavý je ale pohled do hlasování po územních celcích. Přímo na Jablonecku totiž vyhrálo ANO 2011 s 19,49 procenty hlasů a Starostové skončili na druhém místě s 18,04. Na Jablonecku tradičně silná ODS získala 13,47 procenta hlasů.
Tanvaldsko drtivě ovládli Starostové, když tu získali více než 28 procent platných hlasů, druhé skončilo ANO s více než 17 procenty, třetí překvapivě ODS se skoro 11 procenty.

Ještě přesvědčivěji zapůsobili Starostové na Železnobrodsku, kde získali skoro 30 procent všech platných hlasů. Druzí se skoro polovičním ziskem skončilo ANO, třetí ODS s deseti procenty.

Volební účast v krajských volbách na Jablonecku byla před čtyřmi lety na úrovni 35,02 procenta všech právoplatných voličů a tak krajské volby jsou i na Jablonecku nejméně sledovanými a preferovanými volbami. Narozdíl od voleb do Poslanecké sněmovny a místních samospráv.

Starostové pro Liberecký kraj v Turnově.
Triumfální jízda v Libereckém kraji. Zopakují Starostové vítězství i letos?