Nádherné korunky pro Bílou, Černou i Srdcovou královnu pro nový muzikál pro děti Alenka v kraji zázraků vyrobil tvůrčí tým úspěšné jablonecké firmy ŠENÝR Bijoux. „Je to radost, být součástí něčeho tak skvělého, jako je další muzikál pro děti od společnosti Pixa-pro. Když jsme ozdobili Sněhovou královnu a její rádce před dvěma lety, přišlo mi to fantastické. Dnes to ale cítím ještě silněji," uvedla Olga Kopalová Rynešová majitelka Šenýru.

Premiéru měl rodinný muzikál v pražském divadle Hybernia minulý čtvrtek. Podle Kopalové má odkaz z muzikálu i svou hloubku, jak je obvyklé u Pixů. Muzikálová Alenka v kraji zázraků není jak by někdo čekal, pouhým překlopení knih Alenka v kraji zázraků, či v zemi za zrcadlem, ale je jimi pouze inspirovaná. V příběhu s výpravným obsazením se prolíná každodenní současnost s původními románovými výjevy.

Muzikál zaujme nejen děti, ale i teenagery a dospělé. Celý mix umocňuje viktoriánská scéna a mnohobarevné, do detailu propracované kostýmy od Martina Černého. „Tvorba kostýmů pro tak obsáhlý muzikál byla výzva," uvedl Černý.

„Korunky jsme se snažili ztvárnit podle jeho představ. Bílá a černá korunka jsou k sobě inverzní a pro Srdcovou královnu jsme vytvořili zlatočervenou korunky a obrovské červené srdce jako náhrdelník. Pro Bílou a Černou královnu pak ještě zajímavou ozdobu na dekolt. Všechny kostýmy se mi nesmírně líbí, jsem opravdu uchvácena," dodala Kopalová. „Korunky královen se zdají jako detail, ale i ty jsou v prvotřídní kvalitě od Olgy Kopalové z firmy Šenýr Bijou v hodnotě desítek tisíc korun," uzavřela producentka muzikálu o Alence Lenka Pixová.

Dílo od scénáristů Jana a Aleny Pixových, kteří mají na svém kontě úspěšná představení Sněhová královna nebo Kapka medu pro Verunku, tentokrát zhudebnil slovenský popový král, Vašo Patejdl. Texty k písním napsala Kristýna Pixová.

V hlavních rolích se představila Dagmar Patrasová, Martina Pártlová, David Gránský či Bořek Slezáček. Režisérské taktovky muzikálu se ujal oceňovaný mladý tvůrce Matěj Balcar, o scénu a kostýmní provedení se postaral Martin Černý, držitel ceny Alfréda Radoka z roku 2011. Kouzla a triky, jež jsou nedílnou součástí každého představení, připravil iluzionista Pavel Kožíšek.