Ubytovna v sokolovně prochází rekonstrukcí za dva miliony

Železný Brod – Ubytování pro nenáročné turisty. V Železném Brodě se vyspí v novém. Rekonstruují tu totiž turistickou ubytovnu v druhém patře místní sokolovny. Mělo by být vybudováno šest zbrusu nových pokojů o kapacitě 2 až 11 osob. Zároveň bude vybudováno nové sociální zařízení a hygienické zázemí. Pokoje by měly být nově vybavené a moderně zařízené. Celý projekt je zaměřen na řešení nedostatku ubytovací kapacity ve městě. Poptávka po ubytování každým rokem stále stoupá. Železnobrodská radnice za rekonstrukci zaplatí dva miliony korun.

Obyvatelé Semil rozhodují, co s milionem a čtvrt korun

Semily – Lidé ze Semil mohou rozhodnout o osudu milionu a čtvrt z městské kasy. Mohou hlasovat, který projekt z jedenácti nabízených se v roce 2018 stane realitou. Oproti předchozím ročníkům došlo k drobným úpravám v pravidlech. Nově mohou prvních šest dnů hlasovat na webových stránkách investice.semily.cz, kde najdou i představení všech projektů. V nabídce jsou třeba nové lavičky, prodloužení chodníku, ale i vytvoření busty Stínového Aktivisty, která by měla být umístěna hned u hlavního mostu

Nechoďte na Riegrovu stezku

Jablonecko – Vichr, který se Českou republikou přehnal minulou neděli, za sebou zanechal velké škody především v lesích. K významnému poškození lesních porostů došlo třeba u Tanvaldu poblíž komunikace na Český Šumburk pod Šulíkovou skálou. Dokonce zakázán je vstup na Riegrovu stezku mezi Semily a Železným Brodem. Vstup je zakázán až do 2. února. „Vzhledem ke značnému rozsahu a nízké koncentraci polomů neuvažujeme o zavedení plošného zákazu vstupu do lesů. Případný zákaz je vyhlašován jen lokálně na nejpostiženějších místech,“ sdělil radní Libereckého kraje Jiří Löffelmann.

Trámy mají přes tři sta let

Železný Brod – Po průzkumu historického domu Teprovsko v Železném Brodě je jasno. Dřevěné roubení je zhotoveno ze dřeva jedle a smrku a některé trámy jsou datovány do let 1675 nebo 1680. Vyplynulo to ze stavebně historického průzkumu, který zadala železnobrodská radnice. Objekt je v současnosti využíván místním mysliveckým sdružením, které zde má sídlo. Objekt využívá pro svou spolkovou činnost. Objekt není volně veřejně přístupný z důvodu umístěného majetku mysliveckého sdružení, během akcí, pořádaných mysliveckým sdružením jej ale lze prohlédnout. Stavebně historický průzkum bude sloužit jako podklad k dalším projektům oprav a údržby objektu Teprovska. Zpracování SHP bylo spolufinancováno z dotace z rozpočtu Libereckého kraje.