V Plavech poradí, jak poskytnout první pomoc sobě i ostatním

Plavy – Víte, jak poskytnout první pomoc ? Jak si pomoci doma v krizové situaci ? Jakých chyb se vyvarovat při poskytnutí první pomoci ? Kdy a jak volat záchranku ? Na tyto a další otázky dostanete odpověď od místních profesionálních záchranářů v pátek 16. února v 19 hodin v Enviru u Základní školy v Plavech. Hosty jsou místní záchranáři lékař Vojtěch Vajdík a Jaromír Bulva mladší.

Z nedovřeného auta zmizely běžky, hodinky i doklady

Jablonec n. N. – V noci ze soboty na neděli dosud neznámý pachatel vnikl přes neúplně uzavřené okénko zadních dveří do vozidla Citroen Xsara, v té době zaparkovaného před domem v ulici Na Roli v Jablonci. „Pachatel z vozidla odcizil běžky, jedny dámské a dvoje sportovní hodinky, platební kartu a doklady od vozidla,“ vypočítala mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. Majitelce vozu zloděj způsobil škodu ve výši 5.650,- korun. Pokud bude dopaden, hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Turnov se bude prezentovat na veletrhu Holiday World

Turnov – Turnov se bude prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra (RTIC) prezentovat na 27. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který proběhne 15. 18. února v Praze. Veletrh Holiday World je právem vnímán jako nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Návštěvnost veletrhu je přes 30 tisíc návštěvníků. RTIC nabízí provozovatelům ubytovacích zařízení či provozovatelům služeb v cestovním ruchu na Turnovsku, že na veletrhy, kterých se bude centrum účastnit, mohou poslat svoje propagační materiály. Materiály je možné doručit na RTIC do 10. února. (red)

V drogerii si vzal parfém a holicí strojek, zaplatit nechtěl

Jablonec n. N. – Minulý týden v pátek v podvečer kradl v drogerii v ulici Komenského v Jablonci. Odcizil jeden parfém a holicí strojek, vše za 1.148,- korun. Protože byl za podobný čin v uplynulých třech letech pravomocně odsouzen, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři roky.