Na nočním pochodu nesměla chybět čelovka a dobrá nálada

Český ráj – Od Valdické brány v Jičíně odstartoval v sobotu Noční pochod Českým rájem. Trasa jednatřiceti kilometrů byla pro šedesát účastníků příjemná. „Končili jsme v Turnově na hvězdárně, kde jsme obdrželi diplomy, buřta, pivo nebo limonádu. Startovné bylo dobrovolné. Nikdo nezapomněl čelovku ani dobrou náladu,“ podělil se o zážitek Michal Thum z Liberce, který se už teď těší na další ročník.

V kempu uspořádají jarmark

Malá Skála – Devátý ročník tradičního jarmarku v srdci malebné Malé Skály se koná již tuto sobotu od 10 hodin v Kempu Ostrov. Jarmark bude plný řemeslných a uměleckých výrobků, produktů regionálních prodejců a dalších zajímavostí. Organizátoři připravili i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, lahodné jídlo a kvalitní zábavu po celý den. Nebude chybět ani oblíbená soutěž Maloskalská marmeláda nebo tematické přednášky.

Na hrad Valdštejn se vydejte za pohádkovými bytostmi

Turnov – Ve středu a ve čtvrtek návštěvníky hradu Valdštejn provedou pohádkové bytosti. Ve středu od 13 a 15 hodin čeká na nejmenší návštěvníky princezna Kateřina. Vydat se s ní můžete nejen za ztracenými šperky a poklady, ale i za postavami z pověstí Českého ráje. O den později hradem provede loupeživý rytíř, se kterým budete hledat poklad a pokusíte se zlomit kletbu. Prohlídky začínají v 11 a ve 14 hodin.