Mladá žena lhala o svém zaměstnání i příjmech  

Jablonec n. N. – Dvacetiletá žena loni v srpnu v jedné z jabloneckých prodejen s elektro zbožím uzavřela smlouvu o revolvingovém úvěru v celkové částce 8.767,- korun na nákup mobilního telefonu, tabletu i příslušenství k nim. „Do smlouvy ovšem uvedla nepravdivé údaje o svém zaměstnání a výši příjmu. Provedeným šetřením kriminalisté zjistili, že u společnosti, kterou do smlouvy uvedla, nikdy nepracovala a nedosahovala ani výše uvedených příjmů,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Mladá žena se ve smlouvě zavázala k jedenácti měsíčním splátkám, ale nezaplatila ani jednu. Podezřelé nyní za spáchání trestného činu podvodu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Drze vešel do bytu, pro pět set pak udeřil seniora do hlavy  

Tanvald – Jablonečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže jako obviněného ze spáchání zločinu loupež a přečinu porušování domovní svobody, kterých se dopustil 10. května ráno kolem půl osmé hodiny. Tehdy zazvonil u jednoho z bytů v panelovém domě v ulici Radniční v Tanvaldě, po čemž mu přišel otevřít šestasedmdesátiletý muž. Obviněný vtlačil dveřmi seniora do bytu, do kterého bez svolení vstoupil. Během půl hodiny mimo jiné otevřel skříňku v kuchyni, kde měl poškozený položeno 500 korun. Senior ještě stačil bankovku vzít a strčit si ji do kapsy u teplákové bundy, kterou měl na sobě. „Toho si však obviněný všiml, udeřil seniora pěstí do hlavy, bankovku mu ukradl a z bytu odešel,“ popsala mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. Obviněnému nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Cyrilometodějské slavnosti začaly 5. července na hradě Trosky. Slavnosti byly zahájeny příchodem věrozvěstů. Dále na návštěvníky čekala výuka cyrilice, ukázky šermu, pohanské tance a kejklíři a středověký jarmark.
Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na celý týden

S vozidlem se v zatáčce převrátil přes střechu, lehce se zranil  

Desná – V úterý ráno před osmou hodinou mezi Desnou a Kořenovem převrátil řidič Felicie auto přes střechu. V klesání při projíždění zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokré vozovce, vyjel mimo silnici a po vyjetí na stoupající travnatý břeh se vozidlo převrátilo přes střechu zpět na kola. Řidič byl s lehkým zraněním převezen do jablonecké nemocnice. Alkohol byl u něj vyloučen. Škoda činí částku 20 tisíc korun. Policisté věc vyřídili jako dopravní nehodu s projednáním a řidiči udělili blokovou pokutu.

Na parkovišti před Lázněmi vykradl dvě auta  

Sedmihorky – Ve čtvrtek minulého týdne na parkovišti před Lázněmi Sedmihorky nebylo bezpečno. Mezi 17 a 23 hodinou tu někdo z Volkswagenu Passat Variant odcizil držák na kola a způsobil tak majiteli dvacetitisícovou škodu. Ještě hůř dopadl jednatřicetiletý muž z Železného Brodu, který zde parkoval ve stejný den mezi 14 a 19.15. Zatím, co se věnoval horolezectví, někdo u auta velmi sofistikovaně odstranil zadní okénko a z interiéru pak odcizil společenský oblek značky Bandi a model letadla i s ovladačem v hodnotě 14 tisíc korun, čímž se vzniklá škoda vyšplhala na 31 500 korun. Po pachateli, který má na svědomí nejspíš obě vloupání, pátrají turnovští policisté.

Ilustrační foto
Školáci mohou slavit. Kvůli zateplování školy se prodlužují prázdniny

Stánek mu vykradli hned během prvního týdne  

Loužek – Před týdnem si pětačtyřicetiletý muž z Prahy otevřel kiosek v karavanu u cyklostezky Greenway Jizera u obce Loužek a už řeší první problém. Mezi sobotním podvečerem a nedělním polednem se do karavanu někdo vloupal a způsobil mu škodu ve výši 2 800 korun. Pachatel si odtud odnesl lahev rumu a dvě krabičky cigaret. Zatímco na odcizených věcech vznikla majiteli škoda za 400 korun, oprava dveří ho přijde na 2 400 korun.