Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Co se děje na Jablonecku? Přečtěte si stručný přehled

Uzávěrka fotografické soutěže Brody v Brodě se přiblížila, záhadným způsobem zmizely z toalet Centralu dávkovače mýdla  

13.8.2017
SDÍLEJ:

Jablonecký deník. Ilustrační foto.Foto: Deník / Petr Zbranek

Uzávěrka fotografické soutěže Brody v Brodě se přiblížila  

Železný Brod – Fotostředisko Havlíčkův Brod, jeden z nejstarších fotoklubů v ČR, pořádá již pátý ročník fotografické soutěže pro širokou veřejnost z celé České republiky se zaměřením na města, která mají v názvu „Brod“. Projekt navazuje na předchozí úspěšné ročníky a je realizován za aktivní pomoci a účasti měst Havlíčkův Brod, Český Brod, Uherský Brod, Vyšší Brod a Železný Brod a Kraje Vysočina. 

V letošním ročníku jsou dány tyto tři soutěžní kategorie: Krásy města, Život ve městě, Osobnost města. Celá akce má nekomerční charakter, případný výtěžek organizátoři použijí zejména na podporu mladým začínajícím fotografům a rozšíření výstavní činnosti. Z fotosoutěže vytvoří kolekci nejlepších 30 až 40 fotografií a tato putovní výstava bude postupně ke shlédnutí ve všech zúčastněných městech během letošního a příštího roku. Vzhledem k tomu, že vystavené fotografie jsou amatérská díla široké veřejnosti a fotografie je v současnosti nejrozšířenější tvůrčí činnost, bývají tyto výstavy hojně navštěvovány. Podrobné podmínky soutěže najdete na www.fotobrody.cz, přes tyto stránky se zasílají i fotografie do soutěže. Uzávěrka soutěže je 30. září.

Vypadalo to jako ruční granát, byla to zdařilá atrapa  

Jablonecko - Při výkopových pracích našel dělník ve středu odpoledne v obci Jiřetín pod Bukovou předmět připomínající ruční granát. A bylo pozdvižení. Muž hned alarmoval policisty na tísňové lince 158. "Uvedl, že v malé vzdálenosti za domem směrem k řece nalezl při kopání podezřelý předmět připomínající ruční granát," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová s tím, že operační důstojník na místo neprodleně vyslal hlídku z obvodního oddělení Srmžovka a poučil oznamovatele, aby s předmětem dále nijak nemanipuloval.

Policejní hlídka po příjezdu na místo zajistila místo nálezu proti vstupu nepovalaných osob a po shlédnutí předmětu si na místo vyžádala policejního pyrotechnika. Kvůli bezpečnosti evakuovali z domu i čtyři lidi. Starosta obce evakuovaným poskytl náhradní ubytování v kulturní místnosti úřadu obce. Nikdo z obyvatel však tuto možnost nevyužil. 
Na místě zasahovali i hasiči z Tanvaldu a dobrovolní hasiči. !Na místo se dostavili policejní pyrotechnici z expozitury Milovice, kteří zjistili, že se naštěstí nejedná o výbušninu, nýbrž o zdařilou podomácku vyrobenou atrapu ručního granátu," dodala Šrýtrová.

Záhadným způsobem zmizely z toalet Centralu dávkovače mýdla  

Jablonec n. N. - V obchodním centru Central v Jablonci,které se otevíralo letos na jaře, se opět kradlo. Ještě než k samotnému otevření centra vůbec došlo, museli zde policisté řešit několik krádeží materiálu, či stavebního nářadí. Tentokrát se jedná o krádež neobvyklou a také s velkou měrou drzosti. Nějakému "nenechavci" nedalo spát zařízení na pánských toaletách v podobě elektrických dávkovačů mýdla.

V době od 27. července do 9. srpna odcizil neznámý zloděj záhadným způsobem z uzamčených plastových krytů umístěných nad umyvadly pánských toalet celkem 4 kusy elektronických dávkovačů na mýdlo. "A to, že to nebylo zařízení jen za pár korun, svědčí výše způsobené škody, která činí deset tisíc korun," upozornila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Pokud jablonečtí policisté zloděje dopadnou, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

Když ho dohnala spravedlnost, málem zkolaboval  

Semilsko - Velni úspěšně se šestačtyřicetiletý Moravák od loňského listopadu vyhýbal nástupu do vězení a dělal mrtvého brouka. Na začátku srpna spadla klec, policisté jej „vyhmátli“ v harrachovské restauraci. „Do vězení jej pravomocným rozhodnutím poslal pražský krajský soud," uvedla policejní mluvčí Vladimjíra Šrýtrová s tím, že v restauraci, kde jej semilští policisté objevili nebyl jako náhodný host, ale dokonce zde pracoval.

Nijak zvlášť se ze svého zadržení zpočátku nestresoval, protože se domníval, že jde jen o nějakou formalitu. Policisty na služebnu následoval a dokonce i cestou vtipkoval. Jeho dobrá nálada se dramaticky zhoršila v momentě, kdy pochopil, že už tento den domů neodejde a několik dalších let stráví za mřížemi. Policisté mu pro jeho téměř kolapsový stav museli přivolat sanitu. 

„Zhruba po dvou dnech strávených na nemocničním lůžku lékaři uznali, že je schopen převozu do věznice a tam také skončil. Původní trest mu ale teď soud může za opožděný nástup do vězení prodloužit až o tři roky," dodala mluvčí.

Autor: Redakce

13.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Liberecký okresní a krajský soud. Ilustrační foto.

Za rvačku dostali až devět let. Výši trestu ovlivnila nezvyklá brutalita útoku

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Naši prvňáci ze ZŠ Jablonec nad Nisou, Pasířská

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Jablonecka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení