V pátek si došel pro konzervy, v sobotu pro drogerii. Bez placení

Jablonec n. N. – V pátek krátce před druhou hodinou v marketu v centru Jablonce ukradl muž 36 různých konzerv za skoro čtyři tisíce korun. Následující den do prodejny přišel krást znovu, a to zase odpoledne deset minut po půl jedné. „To se zaměřil na drogistické zboží a z regálů odcizil různé zubní pasty, deodoranty, vody po holení a toaletní vody za 2.875,- korun,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Podezřelý tak během dvou dnů ukradl zboží za skoro sedm tisíc korun a za spáchání trestného činu krádeže mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. 

Dřevěná vyhlídka pod Chlístovem byla dokončena

Železný Brod – Drobný dřevěný přístřešek ve tvaru deštníku byl nedávno dokončen pod Chlístovem. Odpočinkové místo nabízí výhledy na Kozákov, Suché skály či Hamštejnský hřeben. Stavba není nijak velká, a tak nenarušuje ráz zdejší krajiny. 

Obří borovice půjde dolů, ohrožuje vstup na hrad

Valdštejn – Obrovská borovice na okraji mostu k hradu Valdštejn padne. Rozhodli o tom radní města Turnova. Strom byl vysazen s ohledem na svou budoucí velikost na nevhodném místě. Bude léty stále více a více mohutnět, bude se zvětšovat spodní partie jeho koruny, což povede ke stále menší možnosti průchodu a průjezdu na hrad. Ten je potřeba nejen pro návštěvníky, ale především pro údržbu této památky. „Čím bude strom větší, bude samozřejmě i větší odpor společnosti ke skácení tohoto stromu. V budoucnu tak bude muset přijít volba mezi stromem a hradem. Tomu se radní snaží předejít,“ poznamenal starosta Turnova Tomáš Hocke. Rada města z těchto důvodů požádala Správu CHKO Český ráj o zvážení možnosti skácení. Státní správa rozhoduje odborně, bez ohledu na přání samosprávy.