Jeden svět v Semilech nabídne filmy o lidských právech

Semily – Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty. Slavnostní zahájení festivalu proběhne v kavárně Jitro a následovat budou dvě filmové projekce, které odkryjí dvě zásadní témata letošního festivalového ročníku – Informace v kyberprostoru a ochrana ohrožených druhů. Od 18 hodin čeká diváky projekce filmu Prekrim. „Festival tradičně probíhá v kině Jitřenka, letošní rok otevíráme i jiná festivalová místa, a tak se diváci mohou těšit v průběhu festivalu i na projekce v Čajovně u Robinsona,“ doplnil Ondřej Šír, vedoucí kina Jitřenka. Více informací na webu kinosemily.cz.

Silnici přes Lukášov otevřou měsíc před prázdninami

Jablonec n. N. – Od 1. června plánuje Ředitelství silnic a dálnic otevřít novou přeložku silnice Kunratice – Lukášov. Silnice bude provozována v režimu předčasného užívání. Na zhruba kilometrovém koncovém úseku se bude pracovat už za provozu, rychlost bude omezená. Oficiální termín dokončení je konec roku. Na jablonecké straně je dokončená povrchová úprava ulice Čs. armády a protihlukové stěny u kruhového objezdu v Lukášově. Hotové je i veřejné osvětlení od Rýnovic.

V Turnově opět rozdávají na radnici státní vlajky zdarma

Turnov – Až do 7. května či do vydání poslední z padesáti kusů, si mohou zájemci z řad obyvatel Turnova dojít na radnici pro státní vlajku. Ostatně, v Turnově má tato akce již šestiletou tradici. Starosta Turnova Tomáš Hocke vyhlásil kampaň Vlajka pro republiku u příležitosti Dne vítězství. Vlajky jsou k dispozici na sekretariátu vedení města na turnovské radnici. 

Zloděj se vloupal do dvou garáží v jedné ulici, vzal jednu svářečku

Smržovka – Nemilé překvapení čekalo na dva majitele garáží u domů ve Smržovce v ulici Kostelní. Z první garáže si zloděj odnesl svářecí soupravu CO2 včetně lahve, vše za 15 tisíc korun. S tím, co našel v první garáži, se ale nespokojil, a proto se rozhodl navštívit další garáž ve stejné ulici. Ale nebyl o moc úspěšnější. Tentokrát odešel s prázdnou, a majiteli tak vznikla škoda pouze na poškozeném zámku ve výši 500 korun. Kriminalistický technik na obou místech zajistil několik stop. Pokud si někdo z občanů všiml v dané ulici v noci ze čtvrtka na pátek od 23 do 6:30 hodin něčeho podezřelého, nechť kontaktuje policisty na bezplatné tísňové lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Z areálu za výtopnou zmizely přes noc hadice a budíky

Jablonec n. N. – Během noční doby ze čtvrtka na pátek řádil v areálu za jabloneckou výtopnou v ulici Liberecká neznámý zloděj. Z areálu během noci zmizely dvě gumové hadice, každá v délce 50 metrů a průměru 8 mm, dále čtyři rychlospojky k hadicím, dva páry kyslíkových budíků ke kyslíkové odparce na měření tlaku a pár plynových budíků na měření tlaku. Majiteli areálu tak vznikla škoda ve výši 14 tisíc korun. Podaří-li se policistům zjistit, kdo má krádež na svědomí, hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody.