Rakovina tlustého střeva je tématem pro letošní rok

Smržovka – Letos připadl Český den proti rakovině na středu 16. května. V ulicích v tento den narazíte na dobrovolníky, kteří budu prodávat již známé žluté kytičky za minimální cenu dvacet korun. Do veřejné sbírky se opět zapojili pracovníci smržovské knihovny. Tématem 22. ročníku sbírky jsou nádory tlustého střeva.

Nechte si bezplatně pomoci od odborníka v občanské poradně

Jablonec n. N. – Ocitli jste se v obtížné životní situaci, nejste schopni problémy řešit sami nebo si nevíte rady? Jste zadlužení nebo máte problémy s bydlením nebo v manželství. Pomoci vám může bezplatná konzultace v Občanské poradně. Ta sídlí ve Spolkovém domě v Jablonci a odborník poradenské služby je vám k dispozici vždy v pondělí bez předešlého objednání nebo ve čtvrtek na základě objednání předem na čísle 775 077 618. V době dovolených zajišťuje službu pracoviště v Liberci, vždy v úterý a středu.

Směsice interpretů oživí náměstí před radnicí

Jablonec n. N. – Mezi řadou zajímavých účinkujících, kteří se se svým umem představí před jabloneckou radnicí na Mírovém náměstí, je v letošním roce také Duo CD ve složení Vít Dvořáček a Martin Cába. Duo se zformovalo před dvěma lety na pražské HAMU, kde oba interpreti studují u profesorů Pavla Steidla a Petra Saidla. Loni už jako Duo CD získali titul na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu pořádané ve Vidnavě. „V Jablonci se diváci v našem podání mohou těšit na pestrou směs skladeb počínaje hravým klasicistním Duo Concertante od Antoina de Lhoyer až po živelnou skladbu Jongo brasilského skladatele a kytaristy Paula Bellinatiho,“ říká Vít Dvořáček. Další vystoupení před radnicí budou v režii Jakuba a Karolíny Knocových s houslemi a violou, Ladislava Horáka a Viktora Mazáčka s houslemi a akordeonem, Františka Lamače s houslemi nebo Dominiky Ťukové s harfou.