Žáci zvelebovali

Tanvald – V rámci školního projektu ke Dni Země se žáci z Horního Tanvaldu zapojili do úklidu a zvelebení jak prostor školy, tak i jejího okolí. Uhrabali a vyčistili parčík kolem pomníku K. T. Kornera a prostranství kostela sv. Petra a Pavla. Sesbírali odpadky, na školním pozemku zryli záhonky, zasadili nové keře a okrasné květiny.

Usnul za volantem

Semilsko – Varovné signály svého těla přehlédl 24letý řidič felicie, který jel o víkendu od Stružnice směrem na Košťálov. Po projetí levotočivé zatáčky usnul za volantem a sjel ze silnice. „Zde havaroval najetím do stromů. Šofér, který ve vozidle cestoval sám, vyvázl z havárie naštěstí bez zranění a „jen“ s pětitisícovou škodou na autě,“ dodala krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Otcové se rodí ve skříních

Josefův Důl – Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl zve na premiéru. Josefodolští ochotníci uvedou na svá divadelní prkna premiéru nové inscenace. Tentokrát režisér Karel Stuchlík zabrousil do slunné Itálie a vybral si hru pánů Giulia Scarnicci a Renza Tarabusi Otcové se rodí ve skříních. Situační komedie nás zavede do rodiny výrobce zábavní pyrotechniky, který si chce opatřit vyhovujícího otce. Jak vše dopadne, se diváci diváci dozvědí v sobotu 7. června od 19.30 hodin v divadle v Josefově Dole.