Policisté agresivního syna vykázali z domu jeho otce

Semilsko – Deset dní nesmí domů 47letý muž ze Semilska, který utiskuje svého otce. Udělal mu ze života peklo. Senior se obrátil na policii poté, co o něj alkoholem rozkurážený syn rozbil prosklené dveře. Otce navíc urážel vulgárními nadávkami. Agresor se takto nechoval ke svému otci poprvé. „Paradoxní je, že vzal muž svého agresivního syna pod svou střechu jen proto, aby mu pomohl, když neměl kde bydlet. Přitom mu syn na chod domácnosti ničím nepřispěl a „odvděčil“ se mu tím, že ho opakovaně fyzicky napadal a zastrašoval. Policisté se uvedenému případu domácího násilí i nadále velmi intenzivně věnují,“ dodala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Za opilost přišla žena o řidičák, s noční kontrolou nepočítala

Semily – V sobotu zhruba hodinu po půlnoci kontrolovali policisté v Bavlnářské ulici v Semilech 35letou řidičku ve fabii. Žena před jízdou konzumovala alkohol, v průběhu tří kontrolních měření se hodnoty zvedly z 0,90 promile až na 1,23 promile. „Což znamená, že alkohol požila bezprostředně před jízdou. Policisté jí proto na místě další jízdu zakázali a navíc jí zadrželi řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Kromě těchto nepříjemností ji ještě nemine trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Neplatí řádně výživné a nyní má opletačky se zákonem

Jablonec n. N. – Mladému muži, který již rok neplatí výživné na syna, policisté v úterý sdělili podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Na výživném již dluží 33 800 korun. Hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.