Letos opět novinky. Pořadatelé Křehké krásy 2016 pojali vstupné „jako na festival". Koupíte si pásek na ruku, vstup máte zajištěn až do neděle. K tomu i automaticky do Muzea skla a bižuterie.

Přestože je léto, na tomto ročníku výstavy už budou dýchat Vánoce. „Zájemci si budou moci nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet všechny základní technologie výroby výnočních ozdob," poznamenal kurátor jabloneckého muzea Petr Nový s tím, že na výstavu navazuje projekt Já, ozdoba. Lidé si ozdobu nejen vyrobí. „Mohou se jí i stát. Jak? To je překvapení, přijďte," láká kurátor Nový.

Křehká krása už dávno není jen lokální akce. „Jezdí sem nakupovat i spousta obchodníků bižuterii do butiků. Mají tu ucelelnou nabídku se zajímavými cenami," poznamenal Milan Kohout z JBX Promotion, která se stará o přehlídky. Ty ostatně návštěvníci výstavy také uvidí, rozdělené do dvou bloků vždy odpoledne na Letní scéně.

Přehlídky a řemeslná dílna vánočních ozdob nebude jediný doprovodný program. Na scéně zazní i swing, vystoupí big band. Podle ředitelky Eurocentra si na své přijdou i muži, mohou se zajímat o ukázky technologií, ochutnat regionální pivo či další dobroty. „Jsou většinou nositeli peněženek… bude tu mnoho krásných věcí pro jejich manželky," dodala Marta Procházková.

Pořadatelé ale cílí na celé rodiny. „Chceme přilákat mladou generaci k tomuto oboru. Připravena je i soutěž," uzavřel Pavel Kopáček. Křehká krása v jabloneckém Eurocentru začíná ve čtvrtek v 10 hodin a potrvá do neděle.