Lidé z jablonecké ulice Na Vršku si vypráví o přepadení staršího muže a uloupení jeho vozidla. Policie ale tvrdí, že k trestnému činu nedošlo a pokud ano, na vině bude zřejmě domnělá oběť.

Na malém dětském hřišti u ulice Na Vršku si v pondělí odpoledne hraje několik malých dětí. Nedaleko zastavuje Škoda Felicie, z níž vystupuje podnapilý starší muž.

Auto se rozjede, muž se jej ale snaží zadržet, chytne se rukou za okénko. Po několika krocích se pouští a padá na zem. O auto alespoň rozbije láhev s alkoholem, o kterou se pořeže. „Můžeme potvrdit, že muž nebyl zraněn po vystoupení z vozu," popsala Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

„Zastavili vedle mého auta. Na blatníku jsem měl krev, byla i na zemi kolem," popsal pětačtyřicetiletý Robert, který bydlí v jednom z panelových domů.

„Zloději, zloději," křičí přepadený muž za odjíždějícím vozem.

Děti ze hřiště prchají všemi směry, jen dál od muže. Ten přihlížejícím říká, že mu bylo právě ukradeno auto. To, ze kterého vystoupil.

Na chodníku postává další trojice mladých mužů. „Přesně jsem neviděla, co se stalo, zaregistrovala jsem jen ten pokřik. Ale ti další mladíci museli celou akci vidět, stáli hned vedle. Muži ale řekli, že neviděli žádnou krádež," popsala Jana, která v místě také bydlí. I ona si myslí, že muže někdo přepadl a ukradl mu vozidlo

„Celou záležitost nadále šetříme, ale podle všech svědectví nebyl spáchán trestný čin loupežného přepadení. Nebylo ani zjištěno žádné násilí," doplnila Dagmar Sochorová.

V době útoku kolem čtvrt na pět odpoledne se kolem místa loupeže pohybovalo hned několik lidí, kteří podali svědectví o případu.