Slavnostní otevření křižovatky tak zakončilo pětiměsíční martýrium, kdy motoristé museli využívat objížděk. Objezd řidičům začal částečně sloužit již začátkem července, tedy mnohem dříve, než se původně plánovalo.
„Potvrdily se předpoklady, že objezd nejenže do semilského náměstí zapadne, ale mezi ostatními křižovatkami bude patřit k těm krásnějším,“ chválil semilský zastupitel Stanislav Pěnička. Právě během minulého zvoleného zastupitelstva, v němž Pěnička zastával post místostarosty, byl projekt první kruhové křižovatky v Semilech nastartován. A jeho úspěch dal impulz k úvahám nad vznikem dalších kruhových objezdů.
„V příštím roce budeme usilovat o získání dotace na stavbu kruhových křižovatek u Komerční banky a vedle podmoklické školy,“ svěřil se semilský starosta Jan Farský. Potvrdil tím skutečnost, že podobným projektům, kdy se ve městě zklidní a zrychlí doprava, jsou nakloněny všechny politické strany v zastupitelstvu. Při budoucím hlasování budou tedy mít oba nové objezdy plnou podporu.
Okružní křižovatka není jediným projektem, který je na semilském náměstí realizován. Již příští rok by měla v závislosti na evropských dotacích začít další etapa rekonstrukce náměstí, oprava zchátralého kina Jitřenka.