„Je vidět, že se toho nebojí a jde do toho po hlavě,“ glosovala moderátorka soutěže situaci, kdy jeden ze soutěžících letěl z kola rovnou do vody. Své schopnosti poměřil s ostatními i Matyáš, který jako jediný ze soutěžících nebyl plnoletý. I on ale za hlasitého potlesku desítek fanoušků skončil tam, kde letos všichni cyklisté místo ve vytouženém cíli na druhém břehu s hlasitým plesknutím ve vodě.

V PŘEVLECÍCH TO NEŠLO

Už tradiční soutěž nevynechal ani její pořadatel a předseda Sportovního klubu Osečná Luboš Pytloun. „První ročníky byly dost drastické. Měli jsme různé převleky. Například jsme se oblékli jako potápěči a nasadili ploutve nebo jsme závodili ve svářečské přilbě. To ale dopadalo špatně, protože bylo hodně úrazů, a tak jsme přešli k normálním přejezdům,“ zavzpomínal.

Mezi obcemi Plavy a Držkov řidič kabrioletu nezvládl řízení, dostal smyk a převrátil se na střechu.
S kabrioletem skončil řidič na Jablonecku na střeše, v autě vezl syna

Od té doby však soutěž prošla ještě dalšími změnami. Ke kolům se přidala i disciplína dvojic. Jeden sedí na trakaři, druhý se ujme madel a společně se snaží zdolat lávku bez pádu v co nejkratším čase. V ní letos soutěžilo 11 párů. Jedním z těch dvou úspěšných byly i Monika s Lucií. „Bylo to mnohem těžší než vloni. Lávka byla hodně úzká a bořila se. Navíc se mi zamotala noha do provazu,“ vylíčila Monika, která se závodu zúčastnila popáté. Zapojila se navíc i do další soutěže, kterou je přesun nafukovacího člunu na druhý břeh ručkováním na laně napnutým nad vodou.

PROBĚHLA I POUŤ

Kundratickou lávku před 22 lety inicioval Sportovní klub Osečná. „Neměli jsme peníze, a tak jsme přemýšleli, co udělat, abychom si vydělali nějaké ty koruny třeba prodejem občerstvení,“ vysvětlil Pytloun. Akce je nyní spojena se Svatovítskou poutí. Od pátku do neděle tak byl pro příchozí připravený i program v podobě atrakcí, hasičské soutěže i hudebního vystoupení skupin Přehmat, Adaptace nebo Českolipské muziky.

Den otců s Apollem.
FOTO: Tatínci oslavili svůj svátek s dětmi i Apollem