Do zbrusu nové mateřské školy bude moci nastoupit čtyřicet dětí od 1. ledna 2011. Termín zápisu zatím není známý. Město ho určí až po výběru dodavatele stavby mateřské školy v areálu jablonecké nemocnice.

Aby rodičům město mohlo vyhovět a navýšit kapacitu nejen mateřských škol, kam docházejí děti od tří let věku, školka bude přijímat i děti od dvou let.

„Nové zařízení bude stejně jako ostatní zřizovat město a školka bude fungovat jako odloučené pracoviště při mateřské škole v Jugoslávské ulici,“ informoval jablonecký místostarosta Petr Vobořil s tím, že o zápisu do této mateřské školy bude jablonecká radnice včas informovat.

Na sklonku minulého týdne se pustili do demolice bývalé laboratoře v areálu nemocnice. Zde připravují prostor pro výše zmíněnou školku, kterou podle Vobořila nebude problém zaplnit. Jeho slova potvrzuje fakt, že baby boom v porodnici v Jablonci nekončí.

„Porodnost je stejná jako v loňském roce a i letos počítáme, že se narodí více jak tisíc dětí,“ zmínila mluvčí jablonecké nemocnice Petra Krajinová. Potřebu jeslí a rozšíření míst ve školkách potvrdila i řada rodičů.

FAKTA

- v květnu 2009 se sešli zástupci mateřských a rodinných center, mateřských škol a vedení města, aby vyřešili problém nedostatečné kapacity ve školkách a absenci jeslí
- rekonstrukcí budovy navýšili počet míst v zařízení Vítězslava Nezvala a ve Hřbitovní ulici
- v současné době je kapacita v jabloneckých mateřských školkách 1350 míst
- město rozhodlo, že místo bývalé laboratoře v areálu jablonecké nemocnice vybudují nové zařízení pro čtyřicet dětí (dvacet míst pro děti od tří let a stejný počet pro děti od dvou let)
- školka v areálu nemocnice vznikne jako odloučené pracoviště MŠ Jugoslávská, děti do ní mohou nastoupit od 1. ledna 2011
- porodnost v jablonecké porodnici k e včerejšímu dni : 368 dětí