Kdo má na svém kontě pětadvacet aktuálně platných světových rekordů a navíc umí předpovídat přesné fotbalové výsledky? Odpověď zní Zdeněk Bradáč. Iluzionista, kouzelník, eskamotér, žonglér, eskapolog, světový rekordman a v neposlední řadě vizionář.

Na čtyřiadvacet let už toho dokázal hodně, ale vzhledem k jeho plánům je vlastně pořád na začátku. A s budoucností rozhodně netroškaří. V nedávném rozhovoru nám prozradil, že časem chce nechat v Čechách zmizet něco opravdu velkého. Řeč byla například o Ještědu. „Bylo by to krásné kouzlo, ale rozhodně hodně náročné. Pokud by se mi nepovedlo uskutečnit, slibuji, že v Česku nechám zmizet něco jiného, obdobně velkého,“ říká iluzionista.

A o tom, že nemluví do větru, svědčí jeho zatím poslední kousek, který nedávno předvedl přímo v naší redakci. V pátek 20. května přímo před našimi zraky vložil do obálky předpověď přesného výsledku fotbalového zápasu Gambrinus ligy mezi Jabloncem a pražskou Slavií.

Obálka s pečetí a podpisy redaktorů putovala do trezoru a otevřela se až v pondělí 23. května ráno, dva dny po zápasu a opět před našimi zraky. A obsahovala jediný list papíru se správným výsledkem 2:2.

Rekordům se bude Zdeněk věnovat i nadále, ale nyní se chce více zaměřit na kouzla a iluze. „Netvrdím, že s rekordy definitivně končím, ale určitě teď budu mít více času na nové výzvy právě v oblasti magie. Bude se jednat o věci, které v Česku doposud nebyly a některé iluze budou přímo světovým unikátem,“ slibuje Zdeněk Bradáč. Tak se nechme překvapit.

Zdeněk Bradáč se narodil v roce 1987 v Liberci. S kouzlením začal sám od sebe už v jedenácti letech. Dnes je nejen kouzelníkem, ale také iluzionistou, žonglérem, rekordmanem, eskapologem a vizionářem. V současné době drží pětadvacet Guinnessových světových rekordů.