Loni přitom provozovatel na letním provozu rekodně prodělal, když tržby byly ještě o polovinu nižší než v předchozích letech. Podle Pavla Bažanta se dá říct, že prázdninové výnosy pokryjí pouze mzdy zaměstnanců.
Obdobná situace trvá už nekolik let, jenže kdyby z letního provozu lanovky sešlo, utrpěl by tím turistický ruch na Tanvaldsku, pro který je lanovka o letních prázdninách jednou z klíčových attrakcí.
„Využití lanovky sice v létě není tak veliké, protože Špičák není žádným výchozím místem do hor a musí se z něj zpátky dolů, i tak má ale velký turistický význam,“ zdůrazňuje už několik let starosta Tanvaldu Petr Polák. I proto město na letní provoz lanové dráhy každoročně přispívá několika desítkami tisíc korun z vlastní kasy.
Turisty znovu čeká omezený režim. Vlastně úplně stejný jako loni a předloni. Lanovka by se měla rozjet hned zezačátku prázdnin. V provozu vždy od pátku do neděle v době od deseti do sedmnácti hodin. „Ceny zůstanou stejné jako v loňské sezoně,“ podotkl Pavel Bažant.
Denně jezdila v létě lanovka na Špičák naposledy před čtyřmi lety. V roce 2008 se o prázdninách z ekonomických důvodů a kvůli úpravám sjezdovek nerozjela vůbec, ale od roku 2009 funguje alespoň v tomto omezeném režimu.