V průběhu šesti týdnů pracovníci firmy Taxus obnoví lazurovací nátěr, připevní nové oplechování hlavních nosníků a vymění dubové pochozí hranoly. Podle jednatele společnosti Petra Bláhy lávka nebude na oko jiná. „Z pohledu ze silnice se téměř šedesátimetrová lávka bude jevit jako výraznější, pochozí fošny budou vyměněny za nové, několik týdnů tedy nebudou mít patinu, teprve postupem času přirozeně zešednou. Výsledek opravy tedy uvidí jen ti pozornější,“ upřesnil Bláha.

Čeho si ale lidé všimnou, bude dopravní omezení a uzavření lávky. Nejprve to pocítí turisté a cyklisté. Lávka se úplně uzavře v pondělí 29. července. Objízdná trasa pro cyklisty povede po cyklotrase 3038 přes Rychnov u Jablonce nad Nisou. Oprava potrvá do poloviny září.

Přestože tato dominanta Jizerských hor přispěla ke zvýšení turistického ruchu v obci Rádlo a v celém Mikroregionu Císařský Kámen, starosta obce Miroslav Šikola se nebojí, že by její uzavření narušilo turistický ruch v obci. „Jedná se o několik týdnů, to nám asi neublíží. Máme i další turistické cíle. Na Rádle lidé mohou například navštívit kopii Getsemanské zahrady, která je vedle kostela, přírodní památku Rádlo a nad obcí se tyčí nově zkolaudovaná rozhledna Císařský kámen,“ přiblížil další lákadla starosta obce, která je investorem obnovy lávky.

Na své cestě z a do Jablonce by měli být obezřetní převážně řidiči. V místě prací se bude jezdit pouze dvěma jízdními pruhy s omezenou rychlostí, případně po nezbytně nutnou dobu oprav jedním jízdním pruhem, kdy budou dopravu kyvadlově řídit semafory. Toto omezení začne platit 5. srpna.

„Bude snížena rychlost na 60 km/h a doprava svedena pouze do dvou jízdních pruhů. Semafory budou umístěny maximálně na deset dní, kdy budeme pracovat nad prostředkem silnice,“ doplnil Bláha.

Stavba turistické lávky Rádlo byla součástí projektu multifunkční turistické magistrály Euroregionu Nisa „Nová Hřebenovka“. Zdařilé řešení potvrzuje skutečnost, že získala v roce 2005 cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Lávka přispěla ke zvýšení turistického ruchu v obci Rádlo a v celém Mikroregionu Císařský Kámen. Ihned po jejím dokončení v srpnu 2004 ji začali využívat nejen turisté a cyklisté, ale také lidé jako každodenní zkratku do školy či práce. Turistům zase usnadnila cestu z hřebene Černé Studnice ke hřebenu Ještědu a umožnila jim vyhnout se nebezpečné křižovatce na rušné silnici.

Obnova lávky přijde zhruba na milion korun a je součástí opravy cyklostezky z Rádla do Jablonce nad Nisou. Na projekt za 2,2 milionu korun dal Liberecký kraj polovinu.