Letošní již druhý pokus k uspořádání klání doktorů, zdravotníků či jiného personálu ze zdravotnictví, ale bohužel, opět nenaplnil očekávaný počet závodníků z tohoto oboru.

Závod proto otevřeli i pro další zájemce, zejména z řad jabloneckých plavců a na start se tak postavilo 44 závodníků. Mezi muži zvítězil papírový favorit Jan Francke a mezi ženami Marie Šobáňová, oba Bižuterie Jablonec.

Lékaři a zdravotníci v poli ale nezapadli

Vítězka ženského závodu (400 m plavání – 10 km na horském kole – 3 km běhu) MUDr. Marie Šobáňová, startující i v závodech Českého poháru, je obchodním zástupcem biopharmaceutické společnosti, tudíž „regulérní“ lídr zdravotnického pelotonu.

Třetí místo vybojovala rovněž od lékařského fochu Šárka Pavlíčková, startující poprvé. Hned za ní těsně pod bednou skončila primářka děčínské hematologie Jana Ullrychová, mimo jiné také nejstarší závodnice.

Zvláštní případ je muž z druhého místa, jablonecký Vladimír Pour. Již s jedním titulem inženýra v kapse dále studuje stomatologii a je tudíž nejlepším borcem mezi zdravotníky.

Nejlepším závodníkem s lékařským titulem, který dosáhl na šesté místo, je bývalý jablonecký plavec Vít Machačka.

Mezi štafetami, kdy každý člen z týmu absolvoval jeden úsek, byla sice nejlepší štafeta Citrus Bižuterie, ale morálními vítězkami byly členky týmu Gastro-fortrans vedené MUDr. Vaňkovou, podporovanou sestřičkami Balatkovou a Kissovou ze druhého místa.

Třetí příčku obsadil tým Ortopedie v čele s doktorem Fejglem spolu se zdravotnicemi Machníkovou a Vachkovou.

Výsledky: Muži (600 – 17 – 4,5): 1. Francke 1:05:54, 2. Pour (oba Jablonec) 1:07:49, 3. Tuž (Liberec) 1:9:19, 6. Machačka (Jablonec) 1:13:48. Ženy: 1. Šobáňová 51:23, 2. Hušková 1:01:52, 3. Pavlíčková (všechny Jablonec) 1:04:16. Štafety: (600 – 17 – 4,5) 1. Citrus Bižuterie 1:09:19, 2. Gastro – fortrans team 1:27:56, 3. Ortopedie 1:31:59, 4. Gerontsklub 1:34:02.