VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdružení Český ráj dostalo ocenění

Vpořadí sedmnáctého veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008, který se na pražském výstavišti Incheba Expo uskutečnil od čtvrtka 14. do neděle 17. února, se tradičně zúčastnili také zástupci Sdružení Český ráj.

18.2.2008
SDÍLEJ:

Sdružení Český ráj z v pořadí sedmnáctého veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008Foto:

Sdružení Český ráj organizačně zajišťovalo celou expozici severovýchodních Čech. Na společném stánku tak byli zástupci informačních center a další pozvaní hosté ze tří krajů – Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského. Na jednom místě jste tak mohli získat přehled zajímavostí zLiberecka, Jablonecka, Českolipska, Mladoboleslavska, Jičínska, Jizerských hor, Českého ráje i Krkonoš.
„Letos nás příjemně překvapil konkrétní, cílený zájem návštěvníků. Nešlo jen o pro veletrhy typické sběrače propagačních materiálů, jak je tomu třeba bohužel vposlední době na podobné výstavě vBrně. Tady se lidé zajímali o návštěvu jednotlivých míst, chtěli vědět netradiční tipy na výlety. Prostě Praha je Českému ráji blíž než Brno,“ řekla Eliška Gruberová, vedoucí Odboru cestovního ruchu Městského úřadu v Turnově, která má vposledních letech celou expozici severovýchodních Čech na starosti. Největší zájem je podle ní o mapy všeho druhu a o informace pro cykloturistiku. Vtomto směru je pro území Českého ráje a sousedních regionů připraven dostatek propagačních materiálů. „Tradičně se lidé zajímají o ubytování, pro Český ráj máme zpracovaný nabídkový katalog služeb a letos bude kdispozici úplně nový katalog Dovolená vČeském ráji, který bude kdispozici pro veletrhy vpříštím roce,“ uvedla Gruberová.
Expozici severovýchodních Čech na pražském výstavišti tradičně najdete na jednom znejlepších míst ve vstupní hale veletrhu. Podle Elišky Gruberové je to hlavně proto, že expozice byla vminulosti mnohokrát oceněna jako jedna zpohledově nejlepších, Gruberová ale nezakrývá, že velkou roli hrají i vybudované osobní kontakty. „Každoročně si zPrahy odvážíme nějakou cenu. Vobrovské konkurenci ostatních regionů je to čím dál tím těžší. O to víc si cením letošního druhého místa vjedné zvyhlašovaných kategorií. Cena byla udělena hlavním organizátorem veletrhu společností Incheba za neotřelý a originální propagační materiál Za pověstmi Českého ráje. Odborná porota udělení ceny zdůvodnila hlavně tím, že tady jde ještě o něco jiného než jen propagaci regionu. Putování za pověstmi je poznávací hra, prázdninové dobrodružství pro rodiny sdětmi,“ shrnula Eliška Gruberová.
Kromě propagačních materiálů návštěvníci na společném stánku čtyř regionů severovýchodních Čech na ploše něco málo přesahující 100 metrů čtverečních mohli rýžovat české granáty, turnovské Družstvo umělecké výroby Granát tu mělo vystavenou kolekci originálních šperků, rodina Malých zRovenska pod Troskami příchozím předváděla ruční broušení drahých kamenů, kvidění byla výroba skleněných figurek a ozdob, byla zde i ochutnávka tradičních lomnických sucharů a novopackého piva. Vdobovém kostýmu se tu procházel vojevůdce Albrecht zValdštejna, který jednak upozorňoval na probíhající úspěšnou výstavu vPraze a zval i na Valdštejnské slavnosti, které budou od 23. do 25. května vJičíně.
Čtyřdenní prezentace společné expozice severovýchodních Čech na největším středoevropském veletrhu cestovního ruchu, kterým Holiday World jednoznačně je, přijde na necelých 700 tisíc Kč. Letos byly náklady podle Elišky Gruberové kryty zdotace Královéhradeckého kraje a ze Svazu měst a obcí Libereckého kraje. Přispívají i jednotlivá města a obce zcelého regionu. „I proto se vPraze vprůběhu čtyř dnů vystřídá celá řada starostů a zástupců různých regionálních organizací a firem. Na našem stánku například probíhalo jednání celorepublikové Asociace turistických regionů, asi málokdo ví, že turnovská starostka Hana Maierová je předsedkyní této asociace,“ uvedla Gruberová.
Právě důraz na množství konkrétních jednání je kromě propagace samotného regionu hlavním smyslem pražského veletrhu i podle předsedy Sdružení Český ráj Aleše Hozdeckého. „Drobných jednání jsou desítky, důležité jsou kontakty mezi jednotlivými regiony, vzájemně sledujeme, kdo co nového připravuje, domlouvají se strategie vrámci krajů, například intenzivní jednání jsme vedli kolem cyklostezky Jizera,“ řekl Hozdecký. Zdalších konkrétních budoucích projektů se vPraze například domlouvaly podrobnosti o nové nabídce pro návštěvníky na Turnovsku, Mladoboleslavsku a Jičínsku, kterou budou židovské památky, které tato místa spojují.

„Zajímavé je sledovat i vývoj vjednotlivých krajích. Někde připravují vznik velkých celokrajských agentur cestovního ruchu s různou právní formou - od obecně prospěšných společností po akciovky, jako je tomu třeba ve středních Čechách. Jinde to bude pouze přímá podpora přirozených turistických regionů a organizací, které servis pro danou oblast zajišťují,“ přiblížil Aleš Hozdecký. VLibereckém kraji podle něho zatím není zájem vytvářet nějakou střechovou agenturu. „Sdružení cestovního ruchu Libereckého kraje chceme držet hlavně jako komunikační platformu,“ doplnil Hozdecký.
VČeské republice se každoročně konají na počátku roku dva prestižní veletrhy cestovního ruchu: Veletrh GO a REGION TOUR Brno a Holiday World Praha. Na obou je expozice ze severovýchodních Čech dnes již samozřejmostí. Zatímco brněnský veletrh je hlavně o regionech České republiky, vPraze je dán kromě jednotlivých míst vzemi i velký prostor zahraničním destinacím. Letos tu bylo přítomno víc než 700 vystavovatelů z50 zemí světa, branami výstaviště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků. Kvidění byly rozsáhlé expozice snabídkou cestování do Egypta, Japonska, Dubaie, Tahiti, letos poprvé se představila Kuba, Peru nebo Nepál.
„Náš stánek na pražském veletrhu prošel letos snejvětší pravděpodobností svojí derniérou. Byl tu ve stejné podobě již po čtvrté, a i když by funkčně vyhovoval i vdalších letech, chceme-li přilákat nové návštěvníky, musíme stále přicházet sněčím novým,“ zdůvodnil Aleš Hozdecký fakt podání žádosti Libereckého kraje o dotaci na jeden zoperačních programů Evropské unie. Právě díky němu by se mohla na veletrzích vpříštím roce objevit nové expozice severovýchodních Čech. „Opět půjde o společnou prezentaci regionů Českolipska, Jizerských hor, Krkonoš a Českého ráje, konkrétní podobu zatím nemáme, jsme ale připraveni na jejím vzniku spolupracovat,“ uzavřel předseda Sdružení Český ráj Aleš Hozdecký.

18.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Pokojská20 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pokojská - ubytování zdarma, kontakt telefonicky,. Pracoviště: Remimi s.r.o. - hotel lesní chata, 468 49 Kořenov. Informace: Monika Dohnalová, +420 724 725 069,483 399 154.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Strážný18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, spolehlivost, dochvilnost., Hlásit se pouze telefonicky v době od pondělí do pátku a to od 9:00 do 15:00 hod:. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - albert, Na Vršku, č.p. 4202, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jana Bužková, +420 722 364 328.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Strážný18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Příjemné vystupování, dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, praxe výhodou, není však podmínkou, Kontakt: POUZE TELEFONICKY v době od: od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00 hod.. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - lidl česká republika, Riegrova, č.p. 5030, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jana Bužková, +420 722 364 328.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Strážný18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, spolehlivost, dochvilnost., Kontakt: POUZE TELEFONICKY v době od: od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00 hod.. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - penny market s.r.o., Palackého, č.p. 4570, 466 04 Jablonec nad Nisou 4. Informace: Jana Bužková, +420 722 364 328.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Čeští hokejisté zatím v olympijském turnaji jen vítězí. Bude to platit i po páteční bitvě s Rusy?
19

ANKETA: Rusové budí respekt. Češi je ale mohou porazit

Ilustrační foto.

V rámci rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově budou pokáceny zdejší javory

Bílý kruh bezpečí ročně pomůže stovkám lidí. Evropa si připomíná Den obětí

Liberecký kraj – Tento den v roce 1990 přijalo ministerstvo vnitra Velké Británie Chartu obětí kriminality, kterou poprvé formulovala práva obětí.

Jak jsme žili v Československu: Jablonecká porodnice

Jablonecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. února.

V druhém březnovém týdnu začínají dny otevřených dveří

Jablonec nad Nisou – Základní školy lákají prvňáčky na dny otevřených dveří. 

Školky teď polykají miliony kvůli zákonům a inkluzi

Jablonec n. Nisou – Jen navýšení kapacity Mateřské školy Nová Pasířská v Jablonci o 24 dětí vyjde na 26,9 milionu korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT