Jak již název napovídá, jednalo se o freestylové závody pořádané spolkem Turnoff Dogfrisbee, jehož členskou základnu tvoří hráči žijící v okolí. Turnoff Freestyle Weekend měl svou premiéru v loňském roce a i letos se pořadatel snažil připravit ty nejlepší podmínky pro závodníky začátečníky i zkušené hráče.

Závod, stejně jako loni, spadá do série závodů DogChow Purina Poháru 2016 a je zároveň kvalifikačním závodem na Mistrovství České republiky v disciplínách freestyle a SuperMinidistance. Krom tradičních kvalifikačních disciplín byla nově vypsána kategorie „Divize II" v disciplíně SuperMinidistance, jež je zároveň i novinkou v pravidlech DiscDog klubu ČR, a která slouží především začínajícím týmům, k tomu, aby získaly zkušenosti a nebáli se závodit po boku zkušenějších závodníků. V této kategorii startovalo 20 týmů, z nichž velká část byla právě naprostými nováčky a TFW byl jejich první závodní start.

Doplňkovou soutěží pak bylo oblíbené DogDartbee, které doplnilo freestylový nedělní program. Překvapivě hojnou účast měla i kategorie Freestyle Starters, ve které startoval téměř stejný počet týmů jako v kategorii OPEN 16 týmů OPEN a 15 týmů STARTERS. Přičemž polovina hráčů „Starters" si odbyla svou freestyle premiéru. Je skvělé vidět, že frisbee získává další a další hráče nejen na distanční disciplíny.

Co se rozhodčích týče, i letos vsadil pořadatel Jacek Muniak na ryze dámské osazenstvo a to i v distančních disciplínách.

Dle ohlasů závodníků to byl opět příjemný a pohodový závod a, i když se počasí v neděli všemožně snažilo závody přerušit bouřkou a přívalovými dešti, vše se nakonec dohrálo a konec závodů a následná slavnostní dekorace vítězů již proběhla opět za svitu letního slunce.

Vítězkou freestyle OPEN se podle očekávání stala Michaela Andrová, která je v současnosti naší nejlepší hráčkou a zároveň Mistryní republiky pro rok 2015. Ve Startrech kralovala plzeňská hráčka Nikol Vízková, která se zároveň stala i nejúspěšnější hráčkou celého víkendu ve Svijanském Újezdu.

SuperMinidistance vyhrála Kristýna Nosková a DogDartbee a originální cenu vyhrála již zmiňovaná Nikol Vízková.

Nejlepším družstvem víkendu se stalo pořadatelské Turnoff Dogfrisbee, které si za své úspěchy odneslo originální dort, o který se samozřejmě podělilo se všemi účastníky, kteří na závodech vydrželi až do konce.

Další doplňkovou soutěží byla Voříškiáda Open pořádána na podporu Útulku Dášenka Liga na ochranu zvířat Jablonec nad Nisou pořádaná za podpory města Jablonec zastoupená náměstkem primátora Mgr Pavlem Svobodou. Akce se zúčastnilo poměrně hojné pole malých a velkých závodníků ze širokého okolí jenž se dokázali bavit se svými pejsky až do odpoledních hodin. Svojí účastí podpořili zmiňovaný útulek a přispěli tak na dobrou věc. Všichni si odnesli spoustu cena dárků a nikdo neodcházel s prázdnou.