Začátek letošních prázdnin opět otevře letní dílna pohybu, tance a rytmu Léto tančí. V těchto dnech pod taktovkou Spolku jabloneckých dam a pánů vrcholí přípravy na již 17. ročník, který se uskuteční od pondělí 29. června do soboty 4. července v areálu jabloneckého Eurocentra.

Dílna je otevřena nejširší veřejnosti všech věkových kategorií a zbývá ještě několik posledních volných míst. Absolvovat lze, jak celou dílnu, tak i na jednotlivé semináře, které probíhají po celý den. Přihlásit se však mohou i ti, kteří si nemohou vzít dovolenou na celý týden, část seminářů totiž probíhá i v odpoledních hodinách.

Ještě je čas

Konkrétní rozvrh je od pondělí do pátku vždy od 8.30 do 10.00 hod., od 10.20 do 11.50 hod., od 13.15 do 14.45 hod. a od 15.05 do 16.35 hod. Jak uvedla jedna z organizátorek Jana Hamplová: „Určitě stojí za to se přihlásit, protože Léto tančí, nadchne každého svojí tvůrčí a uvolněnou atmosférou." Veškeré informace a elektronická přihláška jsou k dispozici na webových stránkách akce www.letotanci.cz.

„Pro letošní ročník jsme připravili hvězdami nabitý program. Seminář v duchu brazilských rytmů Karnevalová samba s profesionální tanečnicí a choreografou Sofií Toris a tanečnicí Annou Dvořákovou ze známé skupiny Brasil show," láká Hamplová na jako už tradičně zvučná jména lektorů.

Propojení současného tance s technikami nového cirkusu (acrofloor, straps,… atd) zaměřené na koncentraci, dynamiku, fyzično a orientaci v prostoru představí Alexandr Volný v semináři nazvaném Contemporary dance.

Skvělý gambijský tanečník, choreograf a bubeník Akassa Badjie povede Afro bubenický workshop. „Pestrou nabídku doplní se seminářem Street fun zkušený lektor a úspěšný tanečník Michal „Maykl" Zvara, při jehož semináři se účastníci zasmějí, pobaví, zapotí, zkrátka se budou jednoduše bavit," dodává organizátorka.

Pro veřejnost

Letošní ročník je doplněn o bohatý doprovodný program jak pro účastníky, tak především veřejnost.

V pondělí 29. 6. se od 17.00 hod. na Letní scéně uskuteční společný koncert TAM TAM BATUCADA a TAM TAM ORCHESTRA doplněný ukázkou brazilské samby v podání úžasné tanečnice Viviane Mateus z brazilského Rio de Janeira a vystoupením skupiny BRASIL SHOW včele se Sofií Toris.

V úterý 30. 6. se v tzv. lektorském programu na Malém sále od 17.00 hod. představí Alexandr Volný s Contemporary dance a Michal „Maykl" Zvara se Street fun.

Ve středu 1. 7. proběhne před Eurocentrem na nám. Dr. Farského od 15.00 do 18.00 hod. Žonglérský workshop pod vedením skupiny FIRE SHOW JBC. V pátek pak od 17.00 hod. rozezní Velký sál Afro taneční a bubenický workshop s Kateřinou Badjie Wagnerovou a Akassou Badjie.

Společný večer

Sobotní večer 4. 7. od 19 hodin patří tradičně společnému Závěrečnému vystoupení účastníků a lektorů, na kterém předvedou, co se za celý týden naučili. Hosty večera budou hudebně taneční skupina Akassa group, se žonglérským představením se předvedou FIRE SHOW JBC a s ukázkou POLE DANCE TANEČNÍ STUDIO INVERT.

Letos i děti

Děti ve věku od 9 do 15 let se dočkali vlastní části. Ve spolupráci se Střediskem volného času DDM Vikýř jsme připravili příměstský tábor, který nabídne 4 semináře. Stejně jako dospělí absolvují děti Afro bubenický workshop s Akasou Badjie a seminář Street fun s Michalem „Mayklem" Zvarou.

Dalšími dvěma semináři bude Pohybově taneční seminář s prvky folkloru pod vedením Petry Handlířové a Jarmily Klokočníkové členkami Folklorního souboru Nisanka a Spolku jabloneckých dam a pánů a Žonglování s lektory jablonecké skupiny FIRE SHOW JBC," uzavřela Hamplová.

Léto tančí je určeno všem, kteří si chtějí zpříjemnit začátek léta a nechtějí za bohatými zážitky cestovat daleko.