Oficiálně začala letní sezóna na jablonecké přehradě už 1. června. Díky vysokým teplotám zažily místní pláže také první nápor návštěvníků, kteří mohou využít několik novinek. „Na koupání to ještě úplně není, spíš jenom na osvěžení před horkem,“ řekla Lenka z Jablonce, která se o minulém víkendu vydala slunit na přehradu letos poprvé.

Od loňska přibyly na přehradě nové toalety na Tajvanu, dvě nová přístupová schodiště na břehu pod Slunečními lázněmi a v neposlední řadě prošla obnovou i zeleň na pozemcích města v těsné blízkosti vodní nádrže. „Koupací sezóna na přehradě stojí městskou pokladnu každoročně zhruba 2,6 milionu korun. V této částce je provoz toalet, úklid, likvidace odpadu, služby vodních záchranářů a monitoring kvality vody,“ informovala tisková mluvčí magistrátu Markéta Hozová.

Od podzimu se rekonstruovaly toalety na Tajvanu za 2,4 milionu korun. Prostory toalet jsou připravené i na přebalení dítěte a mohou je použít pochopitelně imobilní občané. Ve stejném objektu našli své nové útočiště také vodní záchranáři.

Další výraznou změnou je zpevnění erozí poškozeného břehu pod Slunečními lázněmi a dvě nová schodiště, která usnadní návštěvníkům vstup do vody. Stavební práce za jeden a půl milionu korun začaly taktéž

na podzim. Zábrany zde zatím brání vstupu na čerstvě zatravněné plochy, ale jakmile se tráva uchytí, hned je odstraní.

Na městských pozemcích došlo také k obnově zeleně. Náklady v celkové výši 2,6 milionu jsou částečně kryty dotacemi a necelých 1,1 milionu korun šlo z rozpočtu města.