Eurocentrum bude od pondělí 4. června patřit velmi pestrému programu, během nějž se budou přihlášení zájemci zlepšovat pod dozorem profesionálních lektorů v mnoha oblastech. „Veřejnost se může do akce zapojit jak aktivně jako účastníci seminářů, tak i pasivně jako diváci odpoledních a večerních akcí," připomněla za organizátory Jana Hamplová.

FLIRT DANCE, BUBNY I HISTORICKÝ TANEC

Šestidenní maraton začne v pondělí od 17 hodin stejně tak jako před osmnácti lety koncertem. Tentokrát se taktovky ujme jablonecko pražská skupina Plankton s hostem Petrem Hájkem. Diváci se přitom mohou těšit na směs jazzu a swingu. Podvečerní vystoupení zároveň doplní i vystoupení jablonecko liberecké taneční skupiny Květy Španělska, která naváže na letošní výročí 150 let povýšení Jablonce na město. Přítomní totiž poznají kouzlo historických tanců.

V úterý se v takzvaném lektorském programu na malém sále Eurocentra představí od 16 hodin Michaela Doláková s taneční pantomimou. O den později si zájemci budou zase moci vyzkoušet při otevřené lekci Flirt dance a Aerial hoop pod vedením Natálie Strouhalové v prostorách Tanečního studia Invert.

ŽÁCI VŠEM UKÁŽÍ, CO SE ZA NĚKOLIK DNÍ NAUČILI

Víkendový program Léta tančí odstartuje v pátek od půl páté bubenický workshop s Jakubem Severinem. Sobotní večer patří tradičně společnému závěrečnému vystoupení účastníků a lektorů. Chybět nebudou ani ukázky Pole a Flirt dance, stejně jako dalších hostů z řad jabloneckých tanečních skupin.

Léto tančí je jednoduše určeno všem, kteří si chtějí zpříjemnit začátek léta a nechtějí za bohatými zážitky cestovat příliš daleko. Dílna je přitom otevřena opravdu všem, kteří mají chuť zkusit něco nového, případně zlepšit dovednosti z minulých ročníků. „Určitě stojí za to se zapojit, protože Léto tančí, nadchne každého svojí inspirativní a uvolněnou atmosférou. Navíc máme k dispozici ještě několik posledních míst," přiblížila Jana Hamplová.

Absolvovat lze, jak celou dílnu, tak i jednotlivé semináře, které probíhají po celý den. Konkrétní rozvrh je od pondělí do pátku vždy ve třech blocích, kdy dva z nich probíhají dopoledne a jeden od 14 hodin. Po nich navazuje již zmiňovaný doprovodný program pro veřejnost.