Technické vlastnosti obvodových konstrukcí budov budou vylepšeny u Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci, Domova mládeže v České Lípě a Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou.

„Postupně budou dále zahájeny zateplovací práce na Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou, Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantě v Čechách, Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v České Lípě a Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech,“ uvedl tiskový mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer.

Zateplení sedmi škol, na které získal Liberecký kraj dotaci z Operačního programu Životní prostředí, vyjde na téměř 180 milionů korun. „Kraj tyto opravy spolufinancuje 80 milióny korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství Radek Cikl.

Do oprav škol z fondu investic kraj navíc investuje dalších 80 milionů korun. Nejdražší budou úpravy na Střední škole gastronomie a služeb, a také výstavba nového objektu na Střední škole v Lomnici nad Popelkou. Obě akce budou stát po 20 milionech korun. V Lomnici nad Popelkou se navíc zatepluje Domov mládeže.

Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantě dostane nové hřiště a úpravy probíhají i na budově Dětského domova v Jablonném a v Gymnáziu F. X. Šaldy, kde se opravuje školní výdejna.