Trojici za to hrozí až šest let vězení. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

„Návrh na podání obžaloby jsme zaslali příslušnému státnímu zastupitelství,” řekl serveru mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Babákův asistent Šimon Stejkoza trojici v srpnu obvinil z toho, že mu v květnu přislíbili 15 milionů korun za zařízení dotace na ministerstvu školství pro Zeronikovu soukromou školu ve výši čtvrt miliardy korun. Zeronik stále tvrdí, že je nevinen, a naznačuje, že se stal spíše obětí komplotu. Dalšími dvěma podezřelými jsou podle dřívějších informací televize Nova liberečtí podnikatelé Josef Šlechta a Milan Hnilica.

Stejkoza se na policii obrátil poté, co ho podezřelí poprvé kontaktovali. Současně informoval Babáka.

„Schůzky s korupčníky se pak odehrávaly v režii policie. V součinnosti s ní byly při schůzkách zajištěny elektronicky veškeré důkazy včetně první zálohové splátky ve výši 300 tisíc korun, která byla po převzetí odevzdána policii,” uvedl už dříve mluvčí VV Jakub Žižka.

Někdejší liberecký politik Zeronik figuruje ještě v další kauze. Policie jej spolu s jeho někdejším nadřízeným - bývalým libereckým náměstkem Krenkem a někdejším primátorem Jiřím Kittnerem viní z machinací s pozemky, píše Aktuálně.cz.