Od pondělí 19. července 2021 dojde postupnou rekonstrukcí meziměstské tramvajové tratě k zániku tohoto unikátního rozchodu. V Liberci to pro většinu historických tramvají znamená, že pro historické jízdy budou moci využít pouze úsek v centru města z tramvajové vozovny do Lidových Sadů.

Než však dojde k rekonstrukci trati mohou se zájemci naposledy svézt na „metrovce“ během následujícího víkendu. Posledním dnem s pravidelným provozem MHD úzkorozchodných tramvají do Jablonce nad Nisou bude sobota 17. července. V neděli 18. července bude probíhat plánovaná výluka na tramvajové trati Liberec – Jablonec nad Nisou, linky MHD č. 5 a 11 obslouží náhradní autobusová doprava.

V neděli odpoledne se ale mezi oběma městy rozjedou historické a současné tramvaje dle zvláštního jízdního řádu a tarifu. Večer na trati vygraduje spanilou jízdou všech tramvají v koloně z Jablonce nad Nisou (odjezd 19 hodin) přes Vratislavice nad Nisou (průjezd 19:30 hod.) do Liberce (terminál průjezd 20:00 hod.). Organizátoři s ohledem na omezenou kapacitu historických tramvají a ostatních vozů, prosí návštěvníky o respektování pokynů obsluhy vozidel.