Diskuze se stočila také k výstavbě nového obchodního centra. To sice získává reálně obrysy, ale některým stále vadí jeho vzhled i to, že do středu města nezapadne. „Osobně si myslím, že není pravda, že centru města uškodí," reagoval primátor Beitl a zároveň zavzpomínal na dobu schvalování tohoto projektu, kdy byla po nákupním centru v Jablonci velká poptávka.

OTEVŘÍT KŘIŽOVATKU U LÁZNÍ NEPLÁNUJÍ

Ač zastupitelstvem pouze probleskla zpráva o možném otevření silnice u Městských lázní, bylo i to jedno z témat setkání. „Obyvatelé s tím nesouhlasí a případně budeme psát petice," upozornil jeden z občanů.

„Probíhat by měla pouze rekonstrukce mostu přes řeku Nisu," upozornil náměstek Lukáš Pleticha. Také další náměstek Miloš Vele potvrdil, že nic takového se nepřipravuje a pouze to na zastupitelstvu zaznělo.

DOPRAVA VE MĚSTĚ A OSUD STARÝCH LÁZNÍ

Co se dopravy týče, požadovali lidé také lepší sladění semaforů u Střelnice, kde se především v odpoledních hodinách tvoří zácpy ve směru na Turnov. Auta totiž někdy zůstávají stát i v kruhovém objezdu. „Budeme zjišťovat, jestli s tím půjde něco udělat," slíbil náměstek Vele.

Hovořilo se však opět i na téma pořádku a nakonec došlo také na plány města s budovou Městských lázní. Jednou z možností je zapojení této budovy do projektu Křišťálového údolí. Tento projekt by měl podpořit české sklo ve světě a ukázat jeho výjimečnost.

Zda tomu však bude, nedokáže v tuto chvíli nikdo blíže specifikovat. Prostor tak v současnosti bude sloužit k jednorázovým akcím. „V současnosti zde řešíme problém se zábradlím kolem bazénu. Větším problémem je odkanalizování objektu. Nyní je totiž vše odvedeno do Nisy," shrnul náměstek Pleticha.