Krásné počasí, množství účastníků i příjemná atmosféra. Takové bylo loučení s prázdninami ve Mšeně, které uspořádala Jablonecká rodina ve spolupráci s Centrem pro rodinu Jablíčko. „Bylo to skvělé. Moc jsem si to užil," pochlubil se malý Vojta, který vyzkoušel všechny aktivity.

Těch byla připravena řada a zapojit se mohly všechny věkové kategorie. Velký úspěch měla ryze mužská soutěž v nejrychleji a nejoriginálněji přebalené panence. Té se zúčastnil i jablonecký náměstek Pavel Svoboda. „Zvítězit se mi ovšem nepodařilo," přiznal. Organizátoři soutěžící vůbec nešetřili. Když přebalování, tak se vším všudy. Voňavé překvapení však vyměnili za nutellu.

Vítězně z přebalovacího klání vyšel specialista pro volnočasové aktivity jabloneckého Spolkového domu Lukáš Frydrych. Ten ovšem nakonec svou výhru přenechal mladšímu soupeři, který obsadil druhé místo. „Filip mi slušně šlapal na paty a vzhledem k jeho věku si odměnu zasloužil," řekl s úsměvem při vyhlašování. Doslova útokem vzaly všechny děti jednotlivá stanoviště. Mladší dávali přednost fotbalu s Čerticemi a hokeji s Vlky, starší vyzkoušeli hlavně pétanque.