Ladislav Pivrnec, bývalý starosta Lučan, který odešel z funkce v polovině dubna letošního roku po stupňujícím se napětí v zastupitelstvu, se cítí být poškozen závěry zprávy auditora, kterou nechalo vypracovat nové vedení města v čele se soudobým starostou Jiřím Řešátkem.

Závěr zprávy auditora je jasný. Na základě doložených dokumentů uvedla, že bývalý starosta špatně hospodařil. „Některá tvrzení jsou nepravdivá. Auditorka neměla k dispozici ani veškeré doklady,“ poukázal Pivrnec.

I proto připravil odpověď, kterou najdou zájemci společně se zprávou auditora na úřední desce města i v elektronické podobě. „Většinu věcí jsem vyvrátil. Nemůže platit výrok, že jsem hospodařil špatně. Celé to chápu jako hon na mojí osobu,“ doplnil Pivrnec.

Současný starosta nechce zprávu auditora komentovat. „To mi nepřísluší. Pochybení podle zprávy ale vznikla. Každý si může přečíst zprávu i odpověď pana Pivrnce na naší úřední desce. Pak ať si každý udělá obrázek sám,“ uvedl Řešátko.

„Ano, každý si může udělat obrázek sám. Musel bych podat trestní oznámení. Ale nechci, před volbami by to mohlo mít spíše destruktivní dopad. Bránit se hodlám svým předvolebním letákem,“ doplnil Pivrnec, který se obává toho, že zpráva auditora bude využívána i v předvolební kampani. „Ne, nic z toho nepoužijeme,“ vyvrátil Řešátko.

Snad nikdy nebyli obyvatelé Lučan rozděleni na dva tak nesmiřitelné tábory. Oba muži jdou totiž proti sobě v nadcházejících volbách. A oba chtějí zasednout do křesla starosty. A obyvatelé se rozhodují, za koho se postaví.

Hyde park Deníku

Ostatně, vře to i na webových stránkách Jabloneckého deníku. Tématické zprávy Dosaďte starostu… se samozřejmě týkají i Lučan. A diskuse pod článkem je doslova bojištěm názorů jak pro bývalého starostu příznivých, tak nepříjemných.

Kdosi zatím neznámý se vydával i pod jménem a emailovou adresou současného starosty Jiřího Řešátka.

„Skupina prospěchářů, která se pokouší vést město, je k pláči,“ napsal diskutující s nickem Jirka. Jako emailové spojení však použil emailovou adresu současného starosty. „Na autora tohoto příspěvku podávám tresní oznámení pro zneužití úřední adresy starosty města Lučan nad Nisou,“ uvedl v diskusi Řešátko.

Nyní věc přešetřují v Lučanech interně. „To je vrchol. Nechci ale tuhle záležitost spojovat s aférami kolem zprávy auditora,“ doplnil Řešátko.

A tak diskutuje současný i bývalý starosta, ale i další obyvatelé Lučan. Například Ivana Halamová, zastupitelka Lučan, se zcela jasně staví na stranu Jiřího Řešátka, naopak Dagmar Kubištová z lučanského útulku obhajuje Ladislava Pivrnce.