O Velikonočních svátcích zaznamenala lyžařská střediska stoprocentní návštěvnost. Jarní sněžení zlákalo milovníky zimních sportů k lyžování a snowboardingu. Pracovníci některých zimních středisek potvrzují, že s lyžováním zatím v letošní sezoně nekončí.


„O Velikonocích jsme zaznamenali velmi vysokou návštěvnost. I tento týden si lyžaři přijdou na své, protože na sjezdovkách je čtyřicet pět centimetrů sněhu a lyžovat mohou návštěvníci do 16 hodin,“ uvedl vedoucí lyžařského střediska Severák Štěpán Juřík.
Severák patří v současné době ke střediskům, která jsou nepřetržitě v provozu a které patří pod Ski Bižu. „Podle klimatických podmínek zvažujeme i to, že pusíme o víkendu vleky v Bedřichově,“ uvedl ředitel Ski Bižu Pavel Bažant. Také zmínil, že nejvíce na výkyvy počasí doplatil Ski areál Tanvaldský Špičák. „Tanvaldský Špičák je nejníže položený a hodně pršelo,“ dodal Bažant. V lyžařském středisku Severák tento týden mohou lyžaři využít denního lyžování za mimosezónní ceny. V provozu je i lyžařská škola a půjčovna.


Výborné sněhové podmínky pro lyžování hlásí také Sportovní areál Rejdice. „Na sjezdovkách leží třicet centimetrů prašanu a lidé mohou využít denního lyžování o víkendu navíc rozšiřujeme lyžování o večerní,“ řekl vedoucí Lyžařského areálu Rejdice Martin Martínek s tím, že podle poptávky od návštěvníků je možné, že lyžování neskončí tento týden, ale může být prodlouženo až do měsíce dubna.
Tento týden bude v provozu od čtvrtka lyžařský vlek Filip na Smržovce, kde je 25 centimetrů upraveného prachového sněhu, pak po celý týden je možnost přes den zalyžovat si v Zásadě nebo Kořenově – Příchovice. O víkendu mohou lyžaři zavítat i do Desné – Černé Říčky.


Letošní zima se ukázala o něco málo v lepším světle než ta předchozí. Velké cenové ztráty však provozovatelé vleků utrpěli v únoru.
Bez vybavení zasněžovacími děly na mírnou zimu doplatili také provozovatele menších vleků. Například na Nové Vsi potvrdili, že nejlepší podmínky k sjezdovému lyžování měli ke konci listopadu. „Nevlastníme zasněžovací děla, tedy nemáme dobrý základ,“ sdělila spoluprovozovatelka vleku na Nové Vsi Drahovzalová. „Sezona se moc nevydařila, doufejme, že příští rok budou lepší sněhové podmínky,“ dodala.