Dokonce i led na jablonecké přehradě se sílou třicet centimetrů je dostatečně bezpečný. Ale změna může přijít během pár dnů. „Jakmile ztmavne do pověstné tmavošedé a povrch zkašovatí, je dobré přehradu obejít a neriskovat,“ varuje hrázný Jiří Chmelař. Podle jeho zkušeností může po opravdovém příchodu jara ledová krusta zmizet z hladiny do dvou týdnů.

Bezpečnější radovánky s jistotou nabízejí jizerskohorská lyžařská střediska. Už od pondělí nabízí provozovatel Tanvaldského Špičáku, Bedřichova a Severáku SKI Bižu výrazné mimosezonní slevy. Večer si denně mimo neděli zalyžujete už pouze na Malinovce v Bedřichově. Na Severáku a Tanvaldském Špičáku spustí večerní lyžování jen v pátek a sobotu. Vedlejší sezonu odstartovali také včera v Rejdicích. Večer zde lyžují denně, ale jen od sedmi do devíti.

Bez omezení se příznivci bílé stopy mohou vydat na magistrálu. „Ve středu jsme upravili okolí Jizerky a průběžně pokračujeme dál,“ uvedla Milena Jelínková, ředitelka Jizerské o.p.s., která má Jizerskohorskou magistrálu v péči.