Proč jste si vybral k zahajovacímu vánočnímu turné jako první Jablonec?

Hlavním důvodem je určitě to, že Jablonec začíná od J a moje křestní jméno Jiří také. Popravdě řečeno jsem místo koncertu nevybíral já. Záleží na tom, které místo má kdy volno. To, že náš první koncert vánočního turné byl v Jablonci není nostalgie, ale spíše strategie.

Hráli jste už někdy s kapelou v Jablonci?

Myslím že ne. Hráli jsme v Liberci v nějakém kulturním domě. V Jablonci to bylo v sobotu poprvé.

Upřednostňujete raději hraní ve filmu nebo s kapelou?

Když už mám jednoho dost nebo příliš, tak uvítám to druhé. Ale ono se to samo tak nějak doplňuje. Vlastně jsem rád, že si můžu odskočit od hraní i od zpěvu, a o to raději se pak k tomu vracím. Že bych měl jedno raději, to říct nemůžu.

Jaká z filmových rolí vám seděla nejlépe, s jakou jste se nejvíc ztotožnil?

Já se vždy snažím zahrát roli, na které pracuji, nejlíp co umím. Nic se mi nehrálo úplně samo. Když už se to člověk naučí, tak potom ano, ale vždy je potřeba se danou roli pořádně naučit, abych do ní pronikl.

Kde vás diváci budou moci v nejbližší době vidět, jak ve filmu, tak s kapelou?

S Honzou Hřebejkem připravujeme film, který má pracovní název Nestyda. Měl by se natáčet na přelomu ledna a února. Tam bych měl hrát hlavní roli. Komedie to však nebude. Natáčet se bude podle povídek Michaela Wievegha o manželství a sexu. No a na Mikuláše budu mít premiéru polského filmu na Slovensku v Bratislavě. Jinak jsme odstartovali vánoční turné s kapelou a píšeme pořád písničky, pomalým tempem, netlačí nás nic, protože nemáme žádný pevný horizont na dokončení desky.