V Divadle kouzel Pavla Kožíška se konal již 9. ročník mezinárodní soutěže v moderní magii. Mezi soutěžícími nechyběl také i jablonecký kouzelník Aleš Březina (Magic Alex), který si se svým týmem odnesl nejen první místo v kategorii velkých iluzí, ale stal se vítězem celé soutěže, a získal tak Grand Prix 2012!

Jaké máte pocity po takovémto ocenění?

Vůbec jsem to nečekal! Konkurence byla opravdu velká. Přijeli kouzelníci z Bulharska, Německa, Rakouska, Ruska. Nedoufal jsem, že si tentokrát vůbec nějakou cenu odvezu. Ani první místo, natož Grand Prix. V programu ve stylu Jamese Bonda jsem tentokrát kouzlil se svými čtyřmi asistentkami. Za 1. místo jsem byl opravdu moc rád. Byli jsme všichni nervózní až do úplného konce. Pro první místo za iluze jsme šli s velkou radostí. A když nás pak ještě volal moderátor na pódium jako úplné vítěze, tak na nás všichni určitě poznali, jak jsme překvapení, ale hlavně šťastní. Bez celého týmu bych také ocenění nedostal. Této ceny si vážím a ještě více svých asistentek, které to někdy nemají se mnou lehké. Patří jim velké poděkování !

Studujete vysokou školu, kouzlíte…, jak vám to jde?

Naštěstí už máme po zkouškovém období, které jsem úspěšně zvládl. Ale ve škole jsme nepolevili, ba naopak, je toho víc, ale to je dobře. Studuji obor scénická a mediální komunikace, a je to opravdu obor, který mě baví. Na konci školního roku chystáme dokonce muzikál…

Vaše nejbližší plány do budoucna?

Teď mám pár dní relativně volněji a poté začnu chystat vystoupení na další soutěž. Jednáme o spolupráci s Gabrielou Gunčíkovou a jsem v kontaktu s Davidem Copperfieldem. Chtěl bych jednu jeho iluzi předvést přímo v Jablonci. Zatím to ale nechci zakřiknout.