Ojedinělou výstavu již důvěrně znají obyvatelé a návštěvníci Otvovic ve středních Čechách. Proč zrovna tam? Narodila se tady populární zpěvačka Lucie Bílá, která je spolu s maloskalským rodákem Janem Diblíčkem autorkou myšlenky.

A právě Diblíček se rozhodl, že výstavu přenese do své rodné obce. Kreativního publicistu mohou lidé znát z televizních hobby pořadů Rady ptáka Loskutáka i Snídaně s Novou. „Návštěvníci si budou moci nejen nakoupit vánoční dekorace, ale také se naučit, jak si je sami vytvořit,“ poznamenal Diblíček.

Hned u vstupu dostanou návštěvníci dárek v podobě kreativních časopisů, jejichž šéfredaktorem je právě mladý Maloskalák. Zpěvačka Lucie Bílá se sice maloskalské akce nezúčastní, posílá sem ale svůj tým lidí, kteří budou prodávat její vlastnoručně vyrobené šperky. „Výtěžek z tohoto prodeje jde na charitu, konkrétně na vozíky pro handicapované,“ přiblížil mladý kreativec.

Šéfkuchař školní jídelny ZŠ Šumava peče chleba.
Školní kuchyni v Jablonci vládnou chlapi. Dětem chutná, pečou i vlastní chleba

Samozřejmostí je nejen prodej vánočních dekorací, ale i workshop, během kterého se mohou zájemci naučit zdánlivě složité techniky nebo bohaté občerstvení. Na akci se sjedou kreativci nejen z okolí, ale doslova z celé republiky.

Obdobná výstava se ve středočeských Otvovicích koná vždy před Velikonoci a Vánoci. Třeba v březnu letošního roku ji navštívily tisíce lidí. Mimo ostatních obdivovali zručnost Zlaté slavice, která desítkám zájemců vyráběla šperky přímo na míru - křišťálové náramky, charitativní andělíčky a další zboží z její dílny. Výtěžek putuje na podporu lidí s handicapem.

Mohlo by vás zajímat: Travolta nebo Metallica. Sběratel vystavuje v Jilemnici tisíce podpisů celebrit

Zdroj: Deník/Sedlák Jan