Hračky putovaly do Naděje v Jablonci nad Nisou, kde je spravedlivě rozdělí do chudých rodin. „Moc děkujeme těm, kteří se podíleli na sbírce hraček, knížek. Jsou krásné a věřím, že udělají v rodinách radost. Do Vánoc se pokusíme všechny hračky rozdat, aby rodiny, které nemají dostatečné finanční prostředky, měly také šťastné Vánoce," uvedla vedoucí jablonecké Naděje Aneta Motáčková.

Pomohli i dobrmani

Sbírku pro Naději zorganizovali Dobrmani v nouzi o. s. v čele s jednatelkou Janou Veselou. „Byl to spontánní nápad. Kamarádka chtěla dát někam hračky a netušila kam, tak jsem se toho ujala a hledala, komu by udělaly největší radost. Někoho takového najít není totiž vůbec jednoduché, jak by se mohlo zdát. Třeba dětské domovy nebo azylové domy pro matky s dětmi takovou pomoc odmítají," řekla Jana Veselá, jejíž dobrmaní smečka nadílku do Naděje střežila v přeplněném obýváku několik dní.

Obdarovaná Naděje v Jablonci poskytuje terénní služby. Potřebným pomáhá například s vyřizováním dokladů. Hledá jim práci, ubytování. Radí v případě exekucí. Doprovází je do nemocnic. „V evidenci máme asi 200 rodin, které když zaplatí nájem, tak už jim nezbývá ani na jídlo," zakončila Motáčková.