„Baví mě pěstovat bylinky, sbírat je a sledovat účinky jednotlivých rostlin na lidský organismus. Poté z usušených a voňavých bylinek míchat jednotlivé směsi nejen pro rodinu a přátele,“ nastínila svůj koníček mladá Liberečanka.

Nápadů na recepty má nespočet, často bylinky míchá i na přání zákazníků jako například směs na podporu otěhotnění i detoxikační směs. Celý proces přípravy čajů probíhá ručně, směsi jsou stoprocentně přírodní bez přídavku jakýchkoli aromat. „Čajové směsi balím do sáčků které vznikly stylem pokus-omyl. Chtěla jsem originální, vlastnoručně vyrobené obaly z přírodních materiálů a hlavně znovu použitelné. A to se podařilo, navíc hrají všemi barvami,“ pochlubila se Juklíčková.

Část bylin sbírá v ekologicky čistých oblastech na Liberecku, některé pěstuje na pozemku pod Ještědem a zbytek nakupuje od českého dodavatele, který má bylinky zejména z jižních Čech a Šumavy. „Sortiment pěstovaných a sbíraných bylin chci v budoucnu rozšířit a naopak snížit množství nakupovaných bylin,“ doplnila.

Mezi nejpopulárnější čajové směsi patří Dobrá nálada, Pro úspěšný den a jedna z novinek Vitalita, energie. Pro osobní potřebu si lidé často kupují čaj Imunita, odolnost, Zdravý spánek a Dětský průduškový. Čaj s názvem Prostata se rovněž setkal s pozitivním ohlasem.

Požitek od začátku do konce

Zvýšený zájem o čaje v době koronaviru Zuzana nezaregistrovala. Nicméně na začátku roku, v době chřipkové epidemie, zákazníci stáli především o bylinné směsi Kejchal a Imunita. „Přeji si, aby si lidé užili čaj od začátku do konce. Aby je těšilo si čaj koupit nebo byli rádi, když jim někdo čaj daruje. Aby je oslnila vůně a chuť a zároveň se naplnilo očekávání žádoucích účinků,“ řekla maminka dvou dětí.

Aktuálně se snaží o to, aby byly čaje dostupné v kamenných prodejnách, čajovnách a kavárnách v různých koutech republiky. Spíše se zaměřuje na menší originální krámky. „Také uvažuji o směsích z pravých černých a zelených čajů, o rooibos nebo čistě ovocné směsi. A 20. června se zúčastním jarmarku na louce u Ábelova Mlýna v Dolánkách u Turnova,“ nastínila své plány Zuzana Juklíčková.