Masopustu se nově ve městě ujaly spolky a dobrovolníci. Masopustní průvod vyjde v 15 hodin z Malého náměstí, půjde přes kostelní vršek a Trávníky, kde při několika sousedských přivítáních bude průvod pohoštěn štamprličkou a něčím malým k zakousnutí. Zakončení a hlavní program masopustního veselí bude v areálu národopisné expozice Běliště.

Tradiční masopustní průvod masek proběhl 4. února v Semilech. Akci odstartoval průvod maškar z Komenského náměstí k radnici.
FOTO: Semily zaplavily o víkendu maškary v pestrobarevných oblecích

Tam budou oživeny i dávné místní tradice, vyčtené z kronik: falešná svatba, mlýn na přemílání starých bab na mladé, pohřbívání basy a podobně. Masopust vždy býval tak trochu rozpustilou lidovou zábavou, tak se přijďte s námi poveselit. I pro děti bude na Bělišti spousta zábavy. V masce může přijít každý. Podle kronik chodíval tradičně v Brodě medvědář s medvědem, cikánky, indiáni, markytánky, šaškové, smrtka, slamák, ale i velbloudi či sloni.

Každý rok má jilemnický Krakonoš trochu jinou podobu, letos je nejmenší ze všech, které na náměstí výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky od roku  1997 vytvořil. A důvod? Není dostatek sněhu na většího obra. Přesto má letos něco navíc.
FOTO: Krakonošovi do spony opasku vetkl číslici svého letošního jubilea

V sobotu si masopust užijí i na Malé Skále či ve Bzí.