Titulem město s největším podnikatelským potenciálem na území Libereckého kraje se opět pyšní Tanvald. Podruhé za sebou získal od týdeníku Ekonom cenu Město pro byznys. V čele pořadí za Liberecký kraj udržely Tanvald především nízké ceny.

„Svou roli určitě sehrálo i to, že jsme s místními podnikateli a živnostníky v úzkém kontaktu, někteří jsou i v radě a zastupitelstvu města. Problémy podnikatelů vnímáme, nasloucháme jim a oni zase dobře chápou možnosti města. To, že u nás nemohou vzniknout například průmyslové zóny, vynahrazujeme snahou o rozvoj cestovního ruchu,“ komentoval starosta Tanvaldu Petr Polák s tím, že město se stále rozvíjí a připravuje řadu nových projektů.

„Z ocenění máme samozřejmě velkou radost. To, že jsme jej získali dvakrát po sobě, nás ale samozřejmě také trochu zavazuje,“ dodal Petr Polák.

Na druhém místě žebříčku týdeníku Ekonom se s vysokou přízní místních podnikatelů, a díky dobré práci městského úřadu, umístily Semily. První trojici nejúspěšnějších měst pak uzavírá s příznivou situací na pracovním trhu a přičinlivostí veřejné správy Turnov.Zveřejnění žebříčku bylo součástí druhého ročníku celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys. V Libereckém kraji se průzkumu podrobilo deset měst.

Hodnotícími kritérii bylo podnikatelské prostředí, dále kvalita lokality, přístup veřejné správy, situace na pracovním trhu, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli, který zajistila společnost Factum Invenio.

Organizátoři rozdali i další ceny

V letošním roce udělovali organizátoři projektu Město pro byznys ještě další ceny. Jablonec nad Nisou získal od společnosti Vodafone speciální ocenění za nejlepší webové stránky z pohledu podnikatelů.

„Město se snaží podpořit místní podnikatele prezentací na svém webu, kde nabízí i stažení celé řady důležitých formulářů,“ sdělil viceprezident pro firemní zákazníky Vodafonu Pavel Hlavinka.

Dalším oceněným městem je Liberec. „Úvodní ročník Města pro byznys byl podle našeho názoru velmi úspěšný, proto jsme se opět rozhodli podpořit sestavení tohoto žebříčku a navíc udělit v každém kraji cenu za nejlepší podnikatelské prostředí. V této kategorii zvítězil právě Liberec,“ uvedl Martin Borovka, předseda představenstva a generální ředitel Eurovia CS, která je spolu se společností Vodafon partnerem vyhlašovatele projektu.