Lidé v Jablonci dostanou, mimo radničního Jabloneckého měsíčníku, do svých schránek opět opoziční tiskovinu. Shodli se na tom občanští demokraté. Jakékoliv další shody s Jabloneckým zastupitelem však odmítají.
„Jablonecký zastupitel bylo cílené očerňování,“ konstatoval předseda ODS Petr Beitl. Podle něj je dobré konstruktivně kritizovat, ale ne urážet a lhát. „Předpokládám, že bude občasník pozitivněji laděný, o tématech, a vyjde zhruba devětkrát do roka,“ dodal Beitl.
Přestože na obsahu teprve pracují, už mají jasno, kdo zakázku na tisk dostane. „Je jisté, že jablonecká tiskárna Vrkoslav,“ prohlásil předseda ODS. Pokud má město schopné firmy, měli by zakázky získat místní podnikatelé, jsou–li schopni konkurovat cenou.
Radnice totiž ve výběrovém řízení na zpravodaj upřednostnila libereckou tiskárnu Geoprint. Zde se tisklo několik prvních čísel Jabloneckého zastupitele.

Jablonecký měsíčník: nová tvář a dražší

Radniční zpravodaj na květen se podstatně liší od původního. Zastupitelé rozhodli, že Jablonečané dostanou do schránek větší formát s novou grafikou autorů Jiřího Dostála a Milana Jaroše. Vedení radnice deklaruje více informací. Více peněz půjde i z městského rozpočtu.
„Naše cena byla zhruba o pětašedesát tisíc levnější, než nabízela firma Geoprint. Přesto jsme výběrové řízení nevyhráli,“ konstatoval Milan Vrkoslav z firmy Tisk a reklama. Sedmičlenná komise se rozhodla, že upřednostní liberecký Geoprint, protože vlastní certifikaci ISO 9001.
Milan Vrkoslav vznesl stížnost, že výběrové řízení bylo zmanipulováno. Navíc daně, které jeho firma odvede, zase zůstávaly v Jablonci. Poukázal na dojíždění do Liberce. „Pokud bude rozhodovat politika, bude nakládání s penězi nás všech špatné,“ dodal. Místostarosta Petr Vobořil se však důrazně proti zmanipulování výběrového řízení ohradil.
„V době elektronické pošty není potřeba utrácet peníze za dojíždění,“ argumentoval Jiří Bílek z firmy Geoprint. Zásadní věci bude řešit s redaktorem měsíčníku na radnici.
Liberecká tiskárna se ucházela o tisk měsíčníku již v roce 2001. Neúspěšně. Přesto zakázky z Jablonce měla: „U nás se tisklo několik prvních čísel opozičního Jabloneckého zastupitele,“ přiznal Bílek. Současné získání milionové zakázky ale s tímto faktem nemá prý nic společného. ⋌