Po městě již kolují letáčky s programem, který startuje příští pátek, tedy 23. září v 18 hodin promítáním zahajovacího filmu, černočerné absurdní francouzské komedie Louise – Michel. „První promítání máme zdarma, chceme lidem představit přebudovaný sál,“ sdělil David Pešek, vedoucí nového centra.

To nabízí obyvatelům města pestrý program. Těžit bude ze sedmi tématických řad. Na své si přijdou děti, pro které začíná program KC Kino ve čtvrtek 29. září promítáním posledního dílu Harryho Pottera, ale i senioři, kteří se mohou napoprvé pokochat americkým filmem z roku 1971 Harold a Maude o lásce skoro osmdesátileté optimistické Maude a dvacetiletého mladíka.

Centrum nabídne i další tématické řady. Zajímavým počinem je takzvané Baby kino. kdy se budou v dopoledních hodinách promítat filmy pro rodiče malých dětí, kteří by se do kina dostali jen stěží. Sál nebude na tato promítání úplně zatemněn a zvuk půjde trochu dolů. Rodiče tak budou moci sledovat i své ratolesti. „Při Baby kino jsou v sále primární děti, nikdo se tedy nebude pohoršeně otáčet, když dítě začne plakat nebo se počůrá,“ přiblížil Pešek.

Zkrátka nepřijdou ani filmoví fanoušci, kteří očekávají novinky. Jen od otevření do konce října nabídne centrum pět nových filmů, které promítne i v rámci Baby kina.

Zajímavý program nabízí i Radikální kino. To se bude věnovat jedinečným filmovým pohledům na svět, občas brutálním a nekompromisním. „Možná se divákům někdy nebude pohled na plátno zamlouvat, ale domů vždy odejdou obohaceni o nevšední filmový zážitek,“ vysvětli Pešek, který pracuje i jako produkční České televize. Radikální kino poprvé promítá 1. října snímek Antikrist dánského kontroverzního režiséra Larse von Triera.

Ale nejen filmy bude Kulturní centrum „živo“,. V jeho prostorách dostanou místo i přednášky, koncerty a výstavy. Za všechny jmenujme besedu s ilustrátorkou knížek pro děti a večerníčků Evou Sýkorovou–Pekárkovou, která stojí například za podobou husy Matyldy.

Beseda pro žáky druhých tříd proběhne v pondělí 26. září o půl jedenácté.

Centrum je otevřeno vždy hodinu před promítáním, ve foyer nabídne příjemné posezení s kávou či čajem.